Rutinska pobeda Sloge

Fudbaleri Sloge ostvarili su treću uzastopnu pobedu savladavši, u okviru 6.kola Međuopštinske lige Aranđelovac Topola, ekipu Proletera iz Jelovika rezultatom 3:0. Ohrabreni prethodnim uspesima, domaći igrači su u meč ušli bez mnogo respekta prema protivniku. S druge strane, gostujući fudbaleri su želeli da ponove prethodna dva gostovanja u Zagorici na kojima su ostali neporaženi.(oba susreta završena nerešenim ishodom)

Domaći su imali priliku već u 3. minutu kada je A.Pavković izveo korener,a M.Pavković sa 10-ak metara šutirao preko gola.Samo tri minuta kasnije Antonijević je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara,golman Krstović samo na kratko uspeo da interveniše,a odbijenu loptu Gajić sa 5-6 metara poslao preko gola. Gostujući fudbaleri su do gola mogli u 16. minutu.Nikola Mirković je izveo korner,a lopta u pomalo čudnoj putanji pogodila stativu. Igrao se 24. minut kada je A.Pavković poslao dubinsku loptu ka M.Pavkoviću,koji je sa 10-ak metara rutinski savladao Krstovića. Gosti su imali priliku u 31.minutu,ali je šut Milićevića sa sa 15-16 metara odbranio golman Jelesijević. U 40.minutu drugi gol za domaće. Ponovo je asistent bio A.Pavković a strelac M.Pavković.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali nešto angažovanije. Do gola su mogli u 48. minutu,ali je Jelesijević odbranio udarac Tomkovića sa 3 metra. Domaći su imali priliku u 52. minutu.Antonijević je sa 3-4 metra šutirao pravo u golmana Krstovića. Gosti su pokušavali šutevima Mirkovića u 58. i M.Radovića u 62. minutu da ugroze gol Jelesijevića, ali su bili neprecizni. U 75. minutu Babić je prošao po desnoj strani i pravovremeno asistirao Č.Petroviću koji je sa 7-8 metara glavom postigao treči gol za domaće. Do kraje utakmice nije bilo značajnijih dešavanja na terenu, te su domaći ostvarili treću uzastopnu pobedu bez primljenog gola.

Sloga (Zagorica) - Proleter (Jelovik) 3:0. Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 100. Delegat: Ljubodrag Aranđelović (Aranđelovac). Glavni sudija: Milan Milovanović (Aranđelovac) pomoćnici: Aleksandar Popović (Bosuta) i Saša Šundić (Aranđelovac). Strelci: Miloš Pavković u 24. i 40. i Čedomir Petrović u 75. minutu za Slogu. Žuti kartoni: M.Jelesijević (Sloga)

Sloga: N.Jelesijević, M.Gajić, Dimitrijević (od 46. V.Nikolić), Vesić, M.Jelesijević (od.72.Č.Petrović), Stevanović, J.Petrović, A.Pavković, M.Pavković (od 60. Ivanović), Antonijević, Babić.

Proleter: Krstović, N.Gajić (od 83. M.Radović), D.Nikolić (od 68. Bogdanović), Stevanović, Nenad Mirković, B.Radović, Tomković, Nikola Mirković, Pavlović, Milićević, Zirojević (od 83. M.Radović).

Sloga 3 : 0 Proleter
Plaskovac 1 : 1 Omladinac
Maskar 3 : 1 Trešnjevica
Prvi srpski ustanak 2 : 0 Kopljari
Radoje Domanović 0 : 1 BSK
Žabare 3 : 0 B 2000