03.06.2012 Vinko Janković

MFL Sombor : Sonćanima tri boda iz Sombora

Na premijernoj utakmici XXIV kola prvenstva Međuopštinske Lige, fudbaleri Dinama iz Sonte savladali su u Somboru domaći OFK Metalac , i sasvim zasluženo osvojili tri boda u utakmici u kojoj su bili najefikasniji u dosadašnjem delu prvenstva jer su protivničku mrežu tresli pet puta , a u svim utakmicama minula dvadesettri kola postigli su 22 gola. Možda razloge ove efikasnosti treba tražiti u postavi domaćeg sastava, jer na današnjoj utakmici Metalac je na golu imao rezervnog igrača Mandića, pošto dvojica golmana nisu došla na utakmicu i Tihomir Đenić, trener metalaca morao je pristupiti ovakvom rešenju. Uprkos velikoj vrućini, rivali su imali dobro kretanje i utakmica je bila dinamična, a pre svega efikasna i prava je šteta što je ovaj susret, sa službenim licima, pratilo svega dvadeset ljudi. Prvu priliku imaju gosti u 8 minutu , tačnije Vučićević, kada se lopta brzo prenosi sa jedne na drugu stranu, a u prilici sa desne strane iskosa napadač Dinama šalje loptu preko gola. Sedam minuta kasnije gosti dolaze do vođstva iz akcije u kojoj kroz proređenu domaću odbranu , kratkim pasovima, Đurđević i Brkin, pronalaze rupu i načinju gol domaćih. U 21 minutu neodlučnost domaćih igrača kažnjava ponovo centarfor Brkin i povisuje vođstvo na 0: 2. Na treći gol se nije dugo čekalo, svega četiri minuta, i ponovo Brkin. Iz dva šuta prema nesigurnom Mandiću, dolazi do het-trika. Uzdrmalo je to domaćeg stratega i on vrši rokade u odbrani, a u napad šalje robusnog Jovanovića i to se pokazuje kao dobro u 34 minutu kada posle prodora po desnoj strani i ubačaja Mijatovića na petercu loptu glavom šalje u mrežu Baloga . Drugo poluvreme počinje šansom gostiju, kada bek Đanić iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, pogađa prečku. , a period od dvadesetak minuta nastavka pripao je domaćinima. U 62 minutu Jovanović sa 18 metara šalje loptu tik uz stativu Dinamovog gola, a pet minuta kasnije posle prodora igrača Metalca, Klipa igra rukom u svom kaznenom prostoru i to je penal kojeg Jovanović pretvara u gol. U sledećem napadu rezervista Nenadić iz blizine , u idealnoj šansi sa pet metara pogađa odbrambenog igrača i lopta odlazi u korner. Ataci domaćih ne prestaju i već u 69 minutu posle brzog prodora Srđana Nikolića, centarhalf Klipa ponovo igra rukom i pravi prekršaj za najstrožiju kaznu. Ponovo oči u oči Balog-Jovanović, jak šut domaćeg igrača u drugi ugao u odnosu na prvi penal, i ponovo gol, 3: 3 Izjednačen rezultat i nerešeno Brkin-Jovanović, strelci su dali po tri komada protivničkim golmanima. Treći domaći gol kao da je razljutio sastav Sonćana i već u 70 minutu L. Mihaljev iz daljine upućuje šut ali za malo neprecizan. Tri minuta kasnije greška odbrane domaćih, sam na desnom krilu ostaje Đurđević i on jednim šutom u suprotni ugao dovodi Dinamo u vođstvo. Novu šansu gosti su imali u 80 minutu ali je nisu realizovali, dabi šest minuta kasnije rezervista Vidaković gotovo na isti način kao i ranije Đurđević, samo na levom krilu, svoju priliku pretvorio u gol za konačnih 3: 5. Utakmica je bila fer i korektna, ponašanje igrača za svaku pohvalu, tako da je sudijska trojka lako obavila svoj posao. Pohvale za zalaganje zaslužuju trostruki strelci, Brkin i Jovanović, a pored njih istakli su se Đurđević i Mijatović.

Sombor, 3. juna 2012. godine Igralište Žaka. Gledalaca 20. Sudija Milankov (Sombor) Pomoćnici: Bečanović i Stanković (Sombor) Delegat Zoltan Mak (Kupusina) Strelci: Jovanović u 34, 67 i69 (oba iz penala) za OFK Metalac, a Brkin u 15, 21 i 25 i Đurđević u 73 i Vidaković u 86. minutu za Dinamo. Kartona nije bilo. Igrač utakmice Brkin Dinamo.

OFK Metalac: Mandić, Stojanović , Rašić, Kljajić, Jovanović, Horvat (Nenadić), Mijatović, Pačirski (Blagojević), Vukelić, Nikolić, Rančić (Atlić).
Dinamo: Balog, Borić, Đanić, O. Mihaljev, Klipa, Topal (Vidaković)Đurđević, Krstin, Brkin, (Petković), L. Mihaljev (Majstorović)i Vučićević.

Dunav 2 : 1 Jedinstvo
Mladost APA 6 : 1 Dinamo
Rastina 1918 1 : 2 Lipar
OFK Metalac 2 : 2 OFK Odžaci
OFK Šikara 0 : 3 Aleksa Šantić
Terekveš 3 : 1 Radnički