Borani savladali “Poreč”

Fudbaleri Bora izvojevali su danas (subota), novu prvenstvenu  pobedu u Milanocu na gostujućem terenu savladavši tim „Poreča“ 1:2 (1:0) u 17. kolu Okružne lige Bor.

Borani su dobro otvorili utakmicu, stvarali brojne šanse, ali domaćin je to kaznio u 16 minutu iz slobodnog udarca sa 18 metara preko Maljića. Gostujući tim je napada, ali mreža Kostadinovića mirovala je do odlaska na odmor.

U nastavku igre, igralo se ispred gola „Poreča“ a jednu nesmotrenost odbrane domaćina kaznio je Nikola Jovanović u 53 minutu izjednačivši rezultat na 1:1. Konačni rezultat postavio je Marko Terzić u 82 minutu susreta iz slobodnog udarca sa oko 25 metara za nova tri boda „crno-belih“.

Fudbaleri iz grada bakra ostali su na prvom mestu na tabeli sa 44 osvojenih bodova, tim iz Brestovca sa šest bodova manje na drugoj poziciji.

Ekipa Bora, u sredu, u Slatini dočekaće tim „Nemetala iz Donje Bele Reke, utakmica počinje u 14 sati.

Brestovac 9 : 0 Sloga
Brodoremont 4 : 0 Rudna Glava
Rudar 3 : 0 Ključ
Rajac 0 : 2 Radnički
Radujevac 0 : 1 Branik
Nemetali 3 : 0 Krivelj
Poreč 1 : 2 Bor