Pobeda u Irskoj za prolaz u drugi krug kvalifikacija

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi  uspeli su da savladaju ekipu Kolerajna u revanš utrakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope,  golovima Savkovića u prvom poluvremenu i Bojana Čečarića  u sudijskoj nadoknadi. Već za nedelju dana, u četvrtak 26. jula dočekuju ekipu Sparta iz Praga u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija.

Nakon slabijeg izdanja koje su pokazali u prvoj utakmici u Novom Sadu, fudbaleri Spartaka su večeras znatno angažovanije ušli u meč.  Imali su dva kornera u 9. minutu susreta, međutim odbrana Kolerajna je oba puta odlično sačuvala svoj gol. Odličnu priliku imao je Spartak u 17. minutu, međutim nakon šuta Đuričina lopta odlazi pored gola.  Uzvratili su domaći preko Parkhila koji je jedino uspeo da izbori korner. Pokušao je McCauley da savlada golmana Perića, ali nije bio precizan.  Nakon pola sata igre svoj šut je oprobao i japanac Shimura, no nije bio dovoljno precizan.

Spartak je do prednosti došao u 33. minutu. Glavčić je izveo slobodan udarac a Savković na asistenciju Ćalasana savladao golmana Johnsa za vodstvo od 1:0.

Nastavak utakmice počeo je inicijativom domaćih. Odličnu šansu imao je Burns u 47. minutu a par minuta kasnije pokušao je i Parkhill, ali sigurnom intervencijom golmana Perića mreža Spartaka je ostala sačuvana.  Prilike su imali i McGonigle i O`Donnell, ali su njihovi šutevi završili pored gola.

U finišu meča domaćini su bili u velikom naletu, pokušali da poravnaju rezultat. Osam minut pre kraja šansu je imao McGonigle, ali je usledila još jedna odlična intervencija Perića koji je bio odličan na ovom meču i u potpunosti zaustavio napade Kolerajna. Dva minuta pre kraja zabeležio je još jednu odličnu intervenciju i do očaja dovodeo domaće igrače.

U sudijskoj nadoknadi Spartak je iskoristio ofanzivu Kolerjana i iz jedne brze kontre preko Čečarića u 92. munutu  rešio pitanje pobednika.

Kolerajn – Spartak Ždrepčeva Krv 0:2 (0:1)

Stadion: Showgrounds u gradu Kolerajn (Severna Irska). Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Farrugia Cann Trustin (Malta). Strelci: 0:1 Mile Savković (33. min), 0:2 Bojan Čečarić (90+2 min)

Kolerajn: Johns (GK), Mullan (85. McLaughin), Lyons, McCauley, Lowry, Bradley, McConaghie, Burns (59. McGonigle), O’Donnell (C), Parkhill (60. Harkin), Traynor.

Spartak Ždrepčeva krv: Perić (GK), Dunđerski, Ćalasan, Kerkez, Vukčević, Jočić, Shimura (66. Torbica), Đuričin, Glavčić (75. Marcić), Savković, Afum (83. Čečarić).