Hrvatska i Engleska igraju u drugom polufinalu Svetskog prvenstva.

HRVATSKA - ENGLESKA (20.00)

Moskva. Stadion: Lužnjiki. Sudija: Džunejt Čakir (Turska).

Hrvatska (4-1-4-1): Subašić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić - Brozović - Perišić, Rakitić, Modrić, Rebić - Mandžukić.

Engleska (3-5-2): Pikford - Voker, Stouns, Megvajer - Tripije, Lingard, Henderson, Dele Ali, Jang - Sterling, Kejn.

“Vatreni” će pokušati da prvi put u istoriji stignu do meča za titulu i nadmaše generaciju koja je pre dve decenije u Francuskoj osvojila treće mesto.

Posli nadmoćnih igara u grupnoj fazi, ekipa Zlatka Dalića je potom boljim izvođenjem penala eliminisala Dansku i Rusiju.

Sa druge strane, Englezi su imali prilično laku grupu, ako izuzmemo Belgiju protiv koje su igrali sa rezervnim timom.

Sreća ih je pogledala na penal ruletu protiv Kolumbije u osmini finala, dok su rutinski u prethodnoj rundi eliminisali Švedsku 2:0.

Pobednik večerašnjeg meča će u finale u nedjelju protiv Francuske!

Počela utakmica. Goooooooooooooooooooool. Od petog minuta vodi Engleska. Gol je postigao Tripije, iz slobodnog udarca.

Sjajno je šutirao sa 18 metara. Subašić nemoćan.

Hrvatska je krenula u ofanzivu, a Englezi čekaju kontre. Najbolju akciju Hrvatska je izvela u 32. minutu. Udarac Rebića zaustavlja golman Engleske.

Novi napad Hrvatske, ali Jang zaustavlja Rebića. Hrvatska ima terensku inicijativu.

Lingard je imao odličnu priliku, ali ne pogađa igra se 36. minut. Prvo poluvreme. Hrvatska - Engleska 0:1.

Nastavljena utakmica. Gol! Perišić je izjednačio na 1:1.

Ubačena lopta sa desne strane, Perišić bolji od defanzivaca Engleske. Meč je završen 1:1. Ide se u produžetke...