XS
SM
MD
LG

OFK Beograd startovao sa pripremama za novi šampionat

Šef stručnog štaba, Žarko Todorović, tačno u 9 sati na Omladinskom stadionu, je izvršio prozivku igrača za početak priprema za novi šampionat. Na prvom treningu se odazvalo tačno 30 momaka koji će konkurisati za mesto u ekipi koja će nositi grb sa belom tvrđavom na grudima u narednoj sezoni.

Odmah nakon upoznavanja igrača sa planom priprema koji im je preneo trener Todorović u press sali prvotimcima su se obratili i predsednik i potpredsednik klupske skupštine, Ilija Petković i Nino Došen-Majkić koji su im pre svega poželeli dobro zdravlje i svu sreću u predstojećem periodu. Prenet je stav da se očekuje da igrači svim svojim ljudskim i fudbalskim kapacitetima moraju da brane boje OFK Beograda i da daju sve od sebe ne bi li plavo-bele vratili na mesto koje nam pripada u domaćem dudbalu.

Viđeno je dosta novih igrača koji će pokušati da se nametnu našem stručnom štabu, a prva prilika za to je već naredna subota kada će se odigrati sparing meč između naših fudbalera.

Pripreme će se odviti na Karaburmi, a nakon standardnih medicinskih testova, te pored treninga na našem pomoćnom terenu i u teretani, odigraće se i, za sada, šest zakazanih sparing utakmica. 21.07. gosti smo Mladosti iz Omoljice, 25.07. gostujemo Hajduku sa Liona, 28.07. idemo u Leštane, 01.08. domaćin će nam biti OFK Vršac, 04.08. Hajduk Divoš, a za 11.08. planirana je generalna proba protiv pančevačkog Železničara sa kojim je pitanje domaćinstva i dalje otvoreno u zavisnosti od stanja našeg terena koji se renovira.

Početak novog šampionata je zakazan za 18. avgust.


Sopot 1 : 3 BASK
Prva Iskra 0 : 1 BSK Borča
Jedinstvo 4 : 1 Žarkovo
Lokomotiva 4 : 1 Stepojevac Vaga
Grafičar 3 : 0 BSK Batajnica
Kolubara 0 : 0 Radnički (NB)
GSP Polet Dorćol 3 : 0 IMT
OFK Beograd 1 : 4 Radnički (O)
Konačna tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Žarkovo 30 25 3 2 78
2 Grafičar 30 17 8 5 59
3 OFK Beograd 30 17 6 7 57
4 Lokomotiva 30 15 8 7 53
5 Radnički (O) 30 15 7 8 52
6 Radnički (NB) 30 12 10 8 46
7 BASK 30 11 9 10 42
8 IMT 30 12 6 12 42
9 BSK Borča 30 11 8 11 41
10 Kolubara 30 10 9 11 39
11 GSP Polet Dorćol 30 9 9 12 36
12 Jedinstvo 30 8 8 14 32
13 Stepojevac Vaga 30 6 8 16 26
14 Prva Iskra 30 7 5 18 26
15 Sopot 30 5 6 19 21
16 BSK Batajnica 30 0 10 20 10