XS
SM
MD
LG

UEFA skratila spisak potencijalnih rivala Radničkog u Ligi Evrope
Pred sutrašnji žreb za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope UEFA je objavila da je niški Radnički u grupi 8, a potencijalni rivali su mu Čikura Sačhere (Gruzija), Vaduc (Lihtenštajn), Narva Trans (Estonija), Gandžasar Kapan (Jermenija), kao i pobednici mečeva preliminarne runde Sefn Druids (Vels) - Trakaj (Litvanija), odnosno San Žulija (Andora) - Gzira Junajted (Malta).
 
Čekajući rivala u Ligi Evrope; foto: Vanja Keser

Radnički je među nosiocima u prvom kolu, pa su mu potencijalni protivnici slabijeg ranga, a najzvučnije ime je Vaduc, ekipa iz Lihtenštajna koja nastupa u elitnoj ligi Švajcarske gde je prošle sezone bila četvrta. Ovaj tim godinama unazad igra kvalifikacije za Ligu Evrope (Kup UEFA), ali dalje od kvalifikacija nije stigao.

Nišlijama su potencijalni rivali i četiri ekipe sa prostora bivšeg Sovjetskog Saveza, a tu je Čikura Sačhere koji je peti u Gruziji i osvajač Kupa te zemlje, zatim Narva Trans, peta ekipa prvenstva Estonije, Gandžasar Kapan, trećeplasirani tim šampionata Jermenije i trećeplasirani tim Litvanije Trakaj koji bi morao da prođe preliminarnu fazu.

Moguće je da Radnički sutra ne sazna definitvno ime protivnika, već da će morati da sačeka okočanje preliminarne runde i mečeve zakazane za 28. jun i 5. jul.

Žreb za prvo i drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope biće održano sutra od 13 sati u Nionu, a mečevi prve runde igraće se 12. i 19. jula.

Ko će imati prednost domaćeg terena biće poznato takođe na žrebu, izvlačenjem loptica.


Napredak 3 : 0 Dinamo
Čukarički 3 : 1 Spartak ŽK
Vojvodina 3 : 0 Voždovac
Radnik 1 : 2 Radnički (N)
Partizan : Crvena zvezda
Mladost 1 : 0 Proleter
Zemun 2 : 2 OFK Bačka
Rad 1 : 0 Mačva
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Crvena zvezda 7 7 0 0 21
2 Radnički (N) 9 6 2 1 20
3 Partizan 8 6 1 1 19
4 Čukarički 9 5 3 1 18
5 Mladost 9 5 3 1 18
6 Napredak 8 3 4 1 13
7 Rad 9 4 1 4 13
8 Vojvodina 9 3 3 3 12
9 Mačva 9 3 1 5 10
10 Zemun 9 2 3 4 9
11 OFK Bačka 9 2 3 4 9
12 Proleter 9 2 2 5 8
13 Voždovac 9 2 2 5 8
14 Radnik 9 2 1 6 7
15 Spartak ŽK 9 2 1 6 7
16 Dinamo 9 1 0 8 3