XS
SM
MD
LG

UEFA skratila spisak potencijalnih rivala Radničkog u Ligi Evrope
Pred sutrašnji žreb za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope UEFA je objavila da je niški Radnički u grupi 8, a potencijalni rivali su mu Čikura Sačhere (Gruzija), Vaduc (Lihtenštajn), Narva Trans (Estonija), Gandžasar Kapan (Jermenija), kao i pobednici mečeva preliminarne runde Sefn Druids (Vels) - Trakaj (Litvanija), odnosno San Žulija (Andora) - Gzira Junajted (Malta).
 
Čekajući rivala u Ligi Evrope; foto: Vanja Keser

Radnički je među nosiocima u prvom kolu, pa su mu potencijalni protivnici slabijeg ranga, a najzvučnije ime je Vaduc, ekipa iz Lihtenštajna koja nastupa u elitnoj ligi Švajcarske gde je prošle sezone bila četvrta. Ovaj tim godinama unazad igra kvalifikacije za Ligu Evrope (Kup UEFA), ali dalje od kvalifikacija nije stigao.

Nišlijama su potencijalni rivali i četiri ekipe sa prostora bivšeg Sovjetskog Saveza, a tu je Čikura Sačhere koji je peti u Gruziji i osvajač Kupa te zemlje, zatim Narva Trans, peta ekipa prvenstva Estonije, Gandžasar Kapan, trećeplasirani tim šampionata Jermenije i trećeplasirani tim Litvanije Trakaj koji bi morao da prođe preliminarnu fazu.

Moguće je da Radnički sutra ne sazna definitvno ime protivnika, već da će morati da sačeka okočanje preliminarne runde i mečeve zakazane za 28. jun i 5. jul.

Žreb za prvo i drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope biće održano sutra od 13 sati u Nionu, a mečevi prve runde igraće se 12. i 19. jula.

Ko će imati prednost domaćeg terena biće poznato takođe na žrebu, izvlačenjem loptica.


Crvena Zvezda 3 : 0 Dinamo
Radnički (N) : Proleter
Voždovac 1 : 0 OFK Bačka
Spartak ŽK : Mačva
Napredak 1 : 0 Rad
Čukarički 1 : 1 Zemun
Vojvodina 1 : 1 Mladost
Radnik : Partizan
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Crvena Zvezda 1 1 0 0 3
2 Voždovac 1 1 0 0 3
3 Napredak 1 1 0 0 3
4 Zemun 1 0 1 0 1
5 Vojvodina 1 0 1 0 1
6 Čukarički 1 0 1 0 1
7 Mladost 1 0 1 0 1
8 Proleter 0 0 0 0 0
9 Mačva 0 0 0 0 0
10 Radnik 0 0 0 0 0
11 Radnički (N) 0 0 0 0 0
12 Partizan 0 0 0 0 0
13 Spartak ŽK 0 0 0 0 0
14 OFK Bačka 1 0 0 1 0
15 Rad 1 0 0 1 0
16 Dinamo 1 0 0 1 0