PLS: Novi Pazar - Budućnost 2:2

U 30. kolu sastali su se domaćin Novi Pazar i Budućnost iz Dobanovaca. I jedan i drugi tim su ušli u meč resterećeno, ali je itekako bilo borbe na terenu. U prilog tome govori da je Novi Pazar pripretio prvi put već u 3. minutu, kada je nakon asistencije Kecapa dosta solidno uputio oko 17 metara udarac Kenan Ragipović, a onda i u 6. minutu nakon kornera "Plavih" pokušava Djordjević sa oko 35 metara.

Prvi pokušaj fudbalera gostujućeg tima bio je u 25. minutu kada je sjajno po desnoj strani prošao Miloš Kukolj, a zatim i minut kasnije. Prvi gol na meču pao je u 28. minutu kada je nakon sjajnog prodora Šarca napad domaćih zaustavljen, a potom iz kontranapada Bastajić sa par metara od centra igrališta pogadja suprotni nebranjeni ugao golmana Pazara Nićiforovića. Ipak, Pazarci se nisu predali. Odmah su uzvratili solidnim napadom po desnoj strani kada je lopta došla do Avdića i okušao sreću, a na putu ka golu lopta je zakačila Ristova i umalo da prevari golmana gostiju Bažalac Veljka. U 41. minutu solidan napad crvenih, pokušaj Kokira koji blokira Marković i nakon kornera gostiju u gužvi igrač gostiju je zakačio loptu koja je ušla u gol Nićiforovića, ali jedan igrač gostiju u celoj gužvi je bio u ofsajdu. Do kraja poluvremena smo videli u 43. minutu pokušaj Kecapa i još par polušansi plavih u jednominutnoj nadoknadi, ali rezultat na semaforu ostaje 0:1. Prvo poluvreme je bilo samo uvod u sjajnu utakmicu na Gradskom stadionu pred oko 800 gledalaca.

Već u 50. minutu dešava se konfuzija u odbrani "plavih", brzonogi Kukolj upošljava samog Bastajić Nebojšu, koji glavom šutira pored gola Nićiforovića. 64 minuta se čekalo na gol domaćih. Naime sjajan prodor Djordjevića, koji je ostavio sve čuvare iza sebe, uposlio u njegovom stilu Kecapa, koji sa par metara neometan pogadja gol Dobanovčana, zatim sledi kontranapad nakon čega gosti povećavaju  rezultat na 2:1.

Odmah je izvršena i dvostruka izmena u domaćem timu, teren su napustili Avdić Mehmed i Islamović Sead, a u igru su ušli Novalić Elvis i Jovan Mihajlović. "Plavi" se nisu zadovoljavali rezultatom, pa su svim silama pokušali još jedanput zatresu mrežu Dobanovčana i to već u 74. minutu su imali šansu kada je Kecap uposlio Mihajlovića, a napadač Pazaraca bio zaustavljen i propustio šansu da se upiše u strelce, a zatim nakon kornera pokušao je i Luka Šarac.  "Crveni" su mogli da povećaju vođstvo, kada je ponovo došlo do nesporazuma u odbrani "plavih", snalažljivi Kokir oduzeo loptu, prešao golmana Nićiforovića, ali sa gol linije loptu skinuo Marković i poslao je u korner. Nakon te akcije gostiju, "plavi" su krenuli u kontranapad preko Djordjevića, koji sa 35 metara upućuje projektil u gol gostiju i evrogolom izjednačuje rezultat na 2:2, a zatim minut kasnije Matić pogadja prečku gola domaćina sa sjajnim udarcem sa oko 35 metara.

I tu nije bio kraj uzbudjenjima na Gradskom stadionu. Nakon napada Pazaraca po desnoj strani, došlo je do kontakta izmedju štopera gostiju i Mihajlovića, nakon čega su "plavi" tražili jedenesterac i u prilično mirnoj utakmici došlo je do prvih čarki. U 87. minutu sjajan prodor Ristova po levoj strani, koji je zaustavljen na kratko i iz auta upošljava Šarca, koji sam sa golmanom jedan na jedan šutira pored gola gostiju. Vredno pažnje u trominutnoj nadoknadi jeste pokušaj "štiklom" Mihajlovića, ali rezultat je ostao nepromenjen, Novi Pazar - Budućnost 2:2.

Sjajna predstava pred oko 800 gledalaca. Videli smo na utakmici malo žutih kartona, prilično fer utakmicu, dosta startova i borbe, dosta drbiblinga, šansi i sve ono što krasi najvažniju sporednu stvar na stvar.

Novi Pazar: Nićiforović, Brunčević, Djordjević, Marković, Šarac, Islamović, Avdić, Ragipović, Kecap, Vusljanin, Ristov.

Budućnost: Bažalac, Djušić, Lučić, Janjić, Kokir, Kukolj, Matić, Dobrijević, Bastajić, Nikolić, Djordjević.