XS
SM
MD
LG

Radnički ipak nosilac u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope
Radnicki-Partizan-foto-Vanja-Keser
 
Poznata imena potencijalnih rivala; foto: Vanja Keser

Raspleti u drugim ligama išli su na ruku Radničkom, koji se zbog toga nalazi na spisku nosilaca u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Tako bi niški klub trebalo da ima mnogo lakši zadatak na početnom stepeniku, a ime rivala biće poznato 19. juna, kada je zakazan žreb.

Na spisku od 48 mogućih rivala niškog kluba, kažu u Radničkom, nalaze se: Milsami (Moldavija), Stjarnan (Island), Kliftonvil (Severna Irska), Dunajska Streda (Slovačka), Široki Brijeg (BiH), Budućnost (Crna Gora), Partizani (Albanija), Čikura (Gruzija), Petrokub (Moldavija), Trakai (Litvanija), Luftetari (Albanija), Lači (Albanija), Vestmaneja (Island), Liepaja (Letonija), Ilves (Finska), Kups (Finska), Lahti (Finska), Deri Siti (Irska), Šamrok (Irska), Samtredija (Gruzija), Riga (Letonija), Trans Narva (Estonija), Stumbras (Litvanija), Gandžasar (Jermenija), Banants (Jermenija), Balzan (Malta), Progres (Luksemburg), Glenavon (Severna Irska), Kolerejn (Severna Irska), Konahs (Vels), Runavik (Farska Ostrva), Širak (Jermenija), Vaduc (Lihtenštajn), Levadija (Estonija), Ferencvaroš (Mađarska), Pjunik (Jermenija), Zarja (Moldavija), Ujpešt (Mađarska), Škupi (Makedonija), Rasing (Luksemburg), Celje (Slovenija) i Honved (Mađarska).

Osim ovih klubova, Radnički bi mogao da igra i sa nekim od timova koji se nadmeću u pretkolu, ukoliko ga prođu: Birkirkara (Malta), Trakai (Litvanija), B36 Toršavn (Farska Ostrva), Gzira (Malta), Bala Taun (Vels), Folgore (San Marino) i Evropa (Gibraltar).

Ukoliko prođu dvomeč prvog kola kvalifikacija, koji je na programu 12. i 19. jula, Nišlije neće biti među nosiocioma u drugom, pa će tu za protivnika imati dosta zvučnijeg protivnika: Sevilju, Bešiktaš, Spartu iz Praga, Kopenhagen, Steauu, AZ Alkmaru, Lajpcig, Barnli, Atalantu, Genku, Maribor, Makabi, Molde, Bordo, Ufa, Apolon, Rio Ave, Asteras iz Tripolija, Mariupol, Dinamo iz Minska, Hajduk iz Splita, Leh, LASK, Admira, Sent Galen, Vitese, Atromitos, Žalgiris, Hafnarfjordur, Dandalk, Gabala, Osijek, Nordsjeland, Vardar, Trenčin ili Slovan iz Bratislave.

Podsetimo, iako je Radnički 3. pozicijom u Superligi obezbedio učešće u kvalifikacijama i dobio licencu od Fudbalskog saveza Srbije da se takmiči, još se ne zna hoće li igrati na svom "Čairu".


Radnički 4 : 1 Napredak
Čukarički 1 : 3 Vojvodina
Partizan 2 : 0 Spartak
Crvena Zvezda 5 : 1 Voždovac
Konačna tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Crvena Zvezda 37 32 4 1 60
2 Partizan 37 23 8 6 43
3 Radnički 37 18 8 11 37
4 Spartak 37 18 7 12 37
5 Voždovac 37 16 8 13 33
6 Čukarički 37 16 9 12 32
7 Napredak 37 15 8 14 30
8 Vojvodina 37 14 8 15 28