XS
SM
MD
LG

Radnički ipak nosilac u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope
Radnicki-Partizan-foto-Vanja-Keser
 
Poznata imena potencijalnih rivala; foto: Vanja Keser

Raspleti u drugim ligama išli su na ruku Radničkom, koji se zbog toga nalazi na spisku nosilaca u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Tako bi niški klub trebalo da ima mnogo lakši zadatak na početnom stepeniku, a ime rivala biće poznato 19. juna, kada je zakazan žreb.

Na spisku od 48 mogućih rivala niškog kluba, kažu u Radničkom, nalaze se: Milsami (Moldavija), Stjarnan (Island), Kliftonvil (Severna Irska), Dunajska Streda (Slovačka), Široki Brijeg (BiH), Budućnost (Crna Gora), Partizani (Albanija), Čikura (Gruzija), Petrokub (Moldavija), Trakai (Litvanija), Luftetari (Albanija), Lači (Albanija), Vestmaneja (Island), Liepaja (Letonija), Ilves (Finska), Kups (Finska), Lahti (Finska), Deri Siti (Irska), Šamrok (Irska), Samtredija (Gruzija), Riga (Letonija), Trans Narva (Estonija), Stumbras (Litvanija), Gandžasar (Jermenija), Banants (Jermenija), Balzan (Malta), Progres (Luksemburg), Glenavon (Severna Irska), Kolerejn (Severna Irska), Konahs (Vels), Runavik (Farska Ostrva), Širak (Jermenija), Vaduc (Lihtenštajn), Levadija (Estonija), Ferencvaroš (Mađarska), Pjunik (Jermenija), Zarja (Moldavija), Ujpešt (Mađarska), Škupi (Makedonija), Rasing (Luksemburg), Celje (Slovenija) i Honved (Mađarska).

Osim ovih klubova, Radnički bi mogao da igra i sa nekim od timova koji se nadmeću u pretkolu, ukoliko ga prođu: Birkirkara (Malta), Trakai (Litvanija), B36 Toršavn (Farska Ostrva), Gzira (Malta), Bala Taun (Vels), Folgore (San Marino) i Evropa (Gibraltar).

Ukoliko prođu dvomeč prvog kola kvalifikacija, koji je na programu 12. i 19. jula, Nišlije neće biti među nosiocioma u drugom, pa će tu za protivnika imati dosta zvučnijeg protivnika: Sevilju, Bešiktaš, Spartu iz Praga, Kopenhagen, Steauu, AZ Alkmaru, Lajpcig, Barnli, Atalantu, Genku, Maribor, Makabi, Molde, Bordo, Ufa, Apolon, Rio Ave, Asteras iz Tripolija, Mariupol, Dinamo iz Minska, Hajduk iz Splita, Leh, LASK, Admira, Sent Galen, Vitese, Atromitos, Žalgiris, Hafnarfjordur, Dandalk, Gabala, Osijek, Nordsjeland, Vardar, Trenčin ili Slovan iz Bratislave.

Podsetimo, iako je Radnički 3. pozicijom u Superligi obezbedio učešće u kvalifikacijama i dobio licencu od Fudbalskog saveza Srbije da se takmiči, još se ne zna hoće li igrati na svom "Čairu".


30 .kolo Superliga Srbije
Mačva 2 : 1 Mladost
Crvena zvezda 3 : 1 Zemun
Napredak 3 : 1 Radnički
Vojvodina 2 : 1 Rad
Voždovac 0 : 0 Čukarički
Spartak ŽK 3 : 1 Radnik
Javor Matis 2 : 1 Bačka
Partizan 5 : 0 Borac
Konačna tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Crvena zvezda (-2) 30 25 4 1 77
2 Partizan (-2) 30 20 7 3 65
3 Čukarički 30 14 9 7 51
4 Radnički 30 14 8 8 50
5 Spartak ŽK 30 14 7 9 49
6 Voždovac 30 13 8 9 47
7 Napredak 30 13 7 10 46
8 Vojvodina 30 12 8 10 44
9 Radnik 30 10 6 14 36
10 Mladost 30 9 8 13 35
11 Zemun 30 9 8 13 35
12 Mačva 30 9 4 17 31
13 Bačka 30 8 6 16 30
14 Javor Matis 30 7 4 19 25
15 Borac 30 6 5 19 23
16 Rad 30 6 3 21 21