Mladi "Ćurani" jurišaju ka drugom mestu Druge rukometne lige Istok

U 12. kolu Druge rukometne lige Istok može se reći pravi pomoravski derbi. Pred nešto više od 70 gledalaca u sportskoj hali „JASSA” utakmicu su vodili Đorđević Damir iz Niša i Pavlović Dejan iz Aleksinca dok je delegat bio Milenković Dejan iz Jagodine, a mladi rukometaši Jagodine savladali su iskusnu ekipu Rembasa iz Resavice rezultatom 37:26 (16:16). Utakmicu je odlično počela gostujuća ekipa koja je vezala 4 gola i povela već u 6. minutu sa 4-0 dok je Ćuranima trebalo petnaestak minuta da se podignu iz pepela i vrate se u utakmicu što govori rezultat 25. minutu gde se ušlo u egal. Jagodina se mučila sa odbranom koja nije išla kao što je zamislio Pavlović Viktor pa je vraćena formacija 6-0. Najviše problema mladim Jagodincima zadavao je sjajni bek Jovanović Nikola koji je bio najefikasniji u redovima gostujućeg tima. U domaćem sastavu najviše golova je postigao Jovanović Miloš koji je došao ovoga puta do brojke 11, pratili su ga Lepović Lazar i Miletić Bora sa 6 pogodaka dok je Matić Ljubodrag ovoga puta tresao mrežu 5 puta. Za igrača utakmice proglašen je golman iz domaćeg sastava Gojković Petar koji je mučio gostujuću ekipu svojim odbranama. Što se tiče utakmice, prvo poluvreme bilo je dinamično dok gostujuća ekipa zbog nedostatka igrača nije mogla da se izbori sa brzim igračima Jagodine te je forsiran brzi centar, kontra i polukontra.

U 13. kolu Rembas će dočekati prvoplasiranu ekipu Zaječara dok će se Jagodina uputiti ka Majdanpeku i odigrani pravi derbi 13. kola.