Piroćanci namučili bivšeg superligša

Radnički je propustio priliku da se neporažen vrati iz Gornjg Milanovca, sa meča protiv bivšeg superligaša i još uvek kandidata za prvo mesto. Fudbaleri Metalca imali su u terensku inicijativu, ali nisu uspevali da budu dovoljno dobar partner da zabeleže sigurnu pobedu. Sve ovo utoliko pre što su lako stigli do vodjstva.

Prvu priliku, još u prvom minutu imali su gosti. Spasić je centrirao, a Dimitrov glavom šutirao preko gola. Domaći su veoma lako i brzo postigli dva gola. U 17. minutu posle centaršuta, Bulajić je skočio, nespretno intervenisao, lopta mu je ispala iz ruku, što je iskoristio  Stefan Ilić i  doveo svoj tim u vodjstvo.

Veoma brzo domaći su postigli i drugi gol posle nesmotrene igre u odbrani Piroćanaca. Stefan Ilić, ponovo, preciznim udarcem savladao je Bulajića, koji ovoga puta nije mogao da spreči pogodak.

Filip Tolić je postigao najlepši gol na utakmici. Posle centaršuta Filipovića, Tolić je “iz prve” ciljao i pogodio ugao za 2:1. Metlac je imao inicijativu, a Radnički u kontranapadima opasno ugrožavao domaćeg čuvara mreže.

U drugom delu domaći su samo u prvih petnaestak minuta utakmice pretili. Kasnije, kako je utakmica ušla u završnicu veoma često su koristli već vidjeno, ležali su na travi, “hvatali ih grčevi”, zadržavali vreme, strepeći da pirotski tim, koji je u tom periodu krenuo da pokuša da izjednači, u svemu bio bolji.

U poslednjem minutu odlični sudija Momčilo Marković isključio je domaćeg fudbalera Tomića. Odluka nije, naravno uticala na rezultat, ali treba reći, da Radnički u poslednjih desetak utakmica nije imao ovako pošteno i kvalitetno sudjenje.

Kada već sumiramo, naš utisak je da pirotski tim igra bolje na gostovanju. Ako bi ovakve igre ponovio pred svojim gledaocima, stanje na tabeli bilo bi drugačije.

Prva liga Srbije 21. kolo:  Gornji Milanovac  Metalac – Radnički 2:1 (2:0)

Radnički: Bulajić, Stojanovski, B. Mančić ( Lišćević) 60. min., Miloš Nikolić, Milan Nikolić, Tolić, Filipović, Spasić, ( M. Mančić)  81. minut  Jovanović, Dimitrov, N. Petrov. Rezerve: Stamenković, Mijalković, Nikolić, Ivković, Petrić Liščevič, N. Mančić, M. Mančić

Sudije: Momčilo Marković Beograd, Miloš Karapandžić Beograd, Milan Pašajlić. Strelci: 1:0 Stefan Ilić  u 17. minutu 2:0, Stefan Ilić  u 21. minutu, 2:1 Filip Tolić u 34. minutu. Crveni karton  Tomić Metalac  u 94. minutu.