Najteže uvek kada je naizgled sve jasno

Fudbalski klub Inđija nastavlja odigravanje utakmica ovog proleća po poprilično zgusnutom rasporedu. U Inđiju stiže jedno veliko fudbalsko ime, ali i klub koji je trenutno najslabiji prvoligaški tim. Ne tako davno FK Jagodina je bio i osvajač Kupa Srbije, pa sa dozom respekta o takvom rivalu govori šef stručnog štaba Inđije, Srđan Blagojević,

"Hteli mi to ili ne, prvi put smo u ulozi da smo favoriti na utakmici od početka ovog drugog dela prvenstva, s'obzirom da smo imali taj naporan mikro ciklus sa izuzetno teškim protivnicima. Ovog puta, sutra nam dolazi ekipa Jagodine koja je u ovom trenutku poslednja na tabeli i samo pozicija i rezultati u poslednje vreme, naši i njihovi nama dodeljuje ulogu favorita. Uprkos toj činjenici, nikako ne želimo da pocenimo protivnika. Izuzetno ozbiljno se bavimo analizom igre protivnika i posle ove konferencije ćemo imati video analizu igre Jagodine. Tako da će igrači biti upoznati sa njihovim kvalitetom i sa njihovim nedostacima, Nesmemo da upadnemo u zamku i da se opustimo iz više razloga. Prvi razlog je, sami ste rekli, u pitanju je klub sa velikom tradicijom, bivši superligaš i bivši osvajač Kupa Srbije. To je jedan razlog, a drugi je i njihov poslednji rezultat. Nerešen, 0: 0 sa Teleoptikom. Koji ukazuje da sigurno nije ekipa koja je za pocenjivanje. I da svako opuštanje, svako nepoštovanje protivnika i svako nepoštovanje posle kojim se bavimo može da nam prouzrokuje puno problema".

Ekipa u kakvom je stanju. Na poslednja dva gostovanja, dva puta ste primali golove bukvalno u poslednjim sekundama. Kakva je situacija u ovom trenutku u ekipi i klasično pitanje, ko će moći sutra da nastupi ?

"Ne samo dva puta. Mi smo sva tri gola koja smo primili u ovoj polusezoni smo primili u poslednjim minutima. Znači ovaj sada u Čelarevu, u Dobanovcima iz penala i onaj protiv Vranja ovde u poslednjem minutu. Sve to što se ponavlja u nekom vremenskom periodu kratkom, verovatno nije slučajnost. Mi smo se bavili analizom toga i pokušaćemo na sve moguće načine da predupredimo da se to ne ponovi u nekom narednom periodu. Nekim narednim utakmicama. Što se tiče igračkog kadra. I prošli put sam rekao. Mi smo nekako navikli da smo u problemima kada su neka kadrovska rešenja u pitanju. Ovog puta neće nam biti na raspolaganju Marko Nikolić koji se povredio na utakmici protiv ČSK-a. Pozitivna okolnost je što se vraća Anđelković nakon povrede. Imamo tu olakšavajuću okolnost iako nam neće pomoći u sutrašnjoj utakmici, što je počeo da trebira Bojan Ciger i Bojan Mlađović je vrlo blizu povratka u normalan trenažni proces".

Slađan Nikodijević je golgeter u zeleno belom timu. On ovako vidi sutrašnju utakmicu svog kluba,

"Dolazi nam ekipa koja je poslednja na tabeli. Te utakmice je najteže igrati. Svi nas gledaju kao pobednike. Mi nesmemo da se opustimo. Kada se opustimo, već tri puta u devedesetom minutu primimo gol. Mi ćemo dati sve od sebe. Mi igramo napadački fudbal i ko god da dođe, mi ćemo gledati da pobedimo. Sutar idemo sto-posto".