Buran remi u Kraljevu

Pravi derbi na Gradskom stadionu u Kraljevu koji je obilova uzbuđenjima, pogotovo u drugom poluvremenu. Sloga je prividno imala inicijativu, ali su veoma opasni bili fudbaleri iz Lučana kada bi prelazili u kontranapad. Prvo uzbuđenje u 22. minutu kada je bek domaćih Đorđević bio u kolosalnoj prilici posle greške vratrara gostiju Kovačevića. Mreža je bila nezaštićena, ali je šut Đorđevića bio slab, pa je Vukomanović ispred gol linije otklonio opasnost. U 36. minutu brz kontranapad gostiju, Pantović je sve uradio fudbalski, Košanin je bio savladan, ali je lopta stala u bari na samoj gol liniji. U 41. minutu sporan detalj, Krstić je bio u petercu gostiju, došlo je do kontakta sa štoperom gostiju, ali se pištaljka zapaženog Mihailovića nije oglasila. Ipak, aranđelovački arbitar nije imalo dilemu u 57. minutu, start nad Tomićem u šesnaestrcu Lučanaca bio je za najstrožu kaznu koju je u gol pretvorio Parezanović. Samo pet minuta kasnije aplauz na otvorenoj sceni za golgetera LFK Mladosti Nikolu Pantovića koji je sa dvadesetak metara uputio odličan šut, parada Košanina samo je ulepšala prelep gol za izjednačenje. Usledila je otvorena igra, obva rivala su htela ceo plen, bila je lepih akcija, grešaka, nervoze. U nadoknadi vremena akcija gostiju preko Kijevčanina završena je startom Čolića i arbitar je istog trenutka pokazao na belu tačku. Gosti su bili pred pobedom, ali je Nikola Košanin pokazao zašto je najbolji golman u zonskom stepenu takmičenja. Parada u stilu pantera i odbranjen šut Pantovića, pa je na kraju ostalo pravednih 1-1.

Uzbudjenja na stadionu kod Spomen parka - duel Barjaktarevića sa odbranom Lučanaca FOTO: G. Šljivić

SLOGA (KV) – LFK MLADOST 1 – 1 (0 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac) 7 Strelci: Parezanović u 57. minutu (iz jedanaesterca) za Slogu,a Pantović u 62. minutu za LFK Mladost Žuti kartoni: Pavlović, Parezanović (Sloga), Obrenović (LFK Mladost)

SLOGA: Košanin 7,5, Čolić 6,5, Pavlović 6,5, Drecun 6,5, Filipović 6,5 , Parezanović 6,5, Barjaktarević 6,5 (Marković -), Tomić 6,5 (Milošević 6), Kolaković 7, Đoršević 6,5, Krstić 6 (Gušani 6,5)

LFK MLADOST: Kovačević 6,5, Varničić 6,5, Bugarčić 6,5, Cerović 6,5, Vukomanović 6,5, Mićević 6,5, Obrenović 6,5 (Božić -), Selenić 6 (Tomić 6), Pantović 7, Kijevčanin 7, Ristović 6,5 (Tešić 7)

Igrač utakmice: Nikola Košanin (Sloga) 7,5