Saopštenje za javnost FK Rusin iz Ruskog Krstura

Nakon analize susreta odigranog 01.04.2018. godine u Gajdobri između FK Hercegovac i FK Rusin u okviru 19. kola PFL Sombor koji je završen rezultatom 2:1 za domaćina, a na osnovu svega viđenog i sramnih odluka sudijske trojke na čelu sa Martinović Milošom Upravni odbor FK Rusin iz Ruskog Krstura je prinuđen da se oglasi sledećim saopštenjem:

Na pomenutom meču 19. kola na za igru teškom terenu u Gajdobri domaći FK Hercegovac i FK Rusin su odigrali borbenu i dinamičnu utakmicu. Međutimu, u glavnog aktera meča se promovisao sudija Martinović svojim neshvatljivim i sramnim odlukama. Posle izjednačujućeg gola Rusina, početkom drugog poluvremena, gospodin Martinović počinje svoju predstavu i konstantno “secka” igru svirajući svaki kontakt i dosuđujući prekršaje sve bliže šesnaestercu Rusina, dok identične čak i znatno jače kontakte domaćih igrača ne sankcioniše prekršajima. U dvadesetak minuta drugog poluvremena sudija Martinović dosuđuje preko 15 slobodnih udaraca iz kojih što direktno udarcima na gol, što centaršutevima Hercegovac ne uspeva postići pogodak. U pomenutom periodu igrači Hercegovca nekoliko puta padaju kao rafalom pokošeni u kaznenom prostoru bez ikakvog kontaka sa igračima Rusina i tu već dolazi do propusta, na način što sudija Martinović iste ne sankcioniše žutim kartonima zbog očiglednog simuliranja. Kako Hercegovcu ne polazi za rukom da postigne pogodak iz pomenutih centaršuteva, u 72-om minutu sudija Martinović dosuđuje izmišljeni kazneni udarac za domaćina posle još jedne simulacije igraća br. 11 domaćina. Posle kraće rasprave i protesta igrača Rusina, sudija Martinović ostaje pri svojoj odluci uz opasku “ Pa morao sam, koji put već padaju”. Hercegovac postiže pogodak iz pomenutog jedanaesterca te Rusin ofanzivnijim pristupom pokušava da izjednači rezultat. Međutim u preostalom delu meča, pomoćni sudija Hernaus Andrea, koja je zahvaljujući hrabrosti drugog pomoćnog sudije poslata na polovinu gde je na samo par metara od tribune sa navijačima domaćina koji je konstantno vređaju i vrše pritisak na nju, u 7 ili 8 slučajeva , prilikom napada Rusina, signalizira ofsajd i pored toga što se igrači Rusina nalaze i za par metara dalje golmanu od odbrane Hercegovca. Naravno u takvim režiranim okolnostima, uz još nekoliko grešaka sudije Martinovića, Rusin do kraja meča ne uspeva da izjednači rezultat.

Budimo realni FK Rusin je slabije od očekivanja krenuo u prolećni deo prvenstva.  Međutim utakmica poslednjeg 19. kola budi opravdanu bojaznost da nekome smeta FK Rusin. Simptomatično je i to da je u prva četiri kola nastavka prvenstva protiv FK “Rusin” je dosuđeno čak 5 kaznenih udaraca, od toga 4 na domaćem terenu, dva po utakmici i to u prva dva domaćinstva.

Smatramo da bi o svemu navedenom čelnici i disciplinski organi PFL Sombor trebali da povedu računa, da navedene propuste sudije najstrože sankcionišu i da nalože arbitrima I delegatima da u nastavku prvenstva obrate pažnju na svoje deljenje pravde, kako se iste i slične sramne i žalosne scene više ne bi ponavljale. U protivnom FK Rusin iz Ruskog Krsura osnovan 1923. godine, sa tradicijom dužom od 95 godina, i sa uvek popunjenim tribinama vernih navijača biće prinuđen da preduzme drastičnije mere i zaštitu potraži pred nadležnim državnim organima.