Na krilima Hamzića do novih bodova

U 17. kolu Zone Drina fudbaleri Polimlja savladali su na svom terenu Borac iz Lešnice sa 3:0 (2:0), i tako nastavili trku sa Slogom iz Sjenice i Drinom iz Ljubovije za plasman u Srpsku ligu. Trostruki strelac na meču bio je povratnik u klub Emir Hamzić u 16, 26 i 49 minutu meča. Nakon ovog kola Sloga je ostala na liderskoj poziciji sa 40 bodova, Drina je sakupila jedan bod manje dok je Polimlje na trećem mestu sa 38.

17. kolo Zone Drina FK Polimlje – FK Borac Lešnica 3:0 (2:0), foto: ppmedia.rs

Posle poraza na startu prolećnog dela prvenstva u gostima od Sloge iz Bajine Bašte, za šta je ceh platio trener Vulović, igrači Polimlja odigrali su znatno bolje meč protiv solidne ekipe Borca i zasluženo stigli do prvih prolećnih bodova. Junak susreta bio je povratnik u redove “crvenih” centarfor Hamzić koji je postigao sva tri gola na meču. Prvom pogotku u 16 minutu kumovala je velika greška golamana gostiju, koji je nakon prekida ispustio loptu na samoj gol lini što je Hamzić kaznio i doveo svoj tim u vodstvo.

Nije puno oko 300 navijača domaćih čekalo ni na drugi pogodak, gde su opet glavni akteri bili golman Borca i napadač Polimlja, epilog je i ovoga puta bio isti. Opet je golu predhodio centaršut sa boka, usledila je loša reakcija golmana i zatim sigurna egzekucija Hamzića. I treći gol napadač Polimlja dao je posle prekida i centaršuta sa strane, ovoga puta slobodan udarac je izveo Pjanović, na pravom mestu u petercu gostiju našao se Hamzić i rutinski sproveo loptu u mrežu. U nastavku meča viđeno je još nekoliko prilika sa obe strane međutim promene rezultata nije bilo.

U narednom kolu fudbareli Polimlja idu u goste fenjerašu ekipi Sovljaka koja još uvek nije osetila slast prvenstvene pobede.