Zemunci pregazili Ibar

Pretposlednji susret pred svojim navijačima u KLS Sloga je počela loše. Mladoast je već posle četiri minuta igre imala prednost 5-13 i to je nateralo Mihajla Drobnjaka da zatraži prvi tajm aut. To nije mnogo pompoglo, Zemunci su ubrzo stekli i dvocifrenu prednost,a Sloga je sve poene postigla sa linije slobodnih bacanja, prvio iz igre u 8. minutu kada je kapiten Đorđević pogodio trojku. Samo koji minut kasnije Saša Đorđević je obnovio povredu i iznešen je sa terena. Zemunci nisu dozvolili "belima" povratak u meč, na kraju prve deonice bilo je 20-27. Mladost je čuvala vođstvo i u nastavku, ali su Slogini košarkaši disali za vrat gostima. I na jednoj nozi na teren se vratio Đorđević, ali je Otović najavio preokret sa nekiko sjajnih poteza. Na veliki odmor se otišlo pri vođstvu gostiju 44-46.

Početak treće četvrtine obeležila je brzopleta igra sa obe strane, ali su domaći trojkama Vukovića i Đorđevića stigli i do vođstva. To je malobrojna publika nagradila ovacijama, ali je u samom finišu zanemela kada se povredio Nikola Otović, na sreću ne teže. Sloga je na kraju ovog perioda imala vođstvo 61-59 , pa se očekivala nova neizvesna završnica u sportskom hramu na desnoj obali Ibra. Na početku poslednje deonice meča Malidžan i Babović su inicirali novi nalet Zemunaca koji su u jednom trenutku stigli na plus 8. Sloga je pokušala da se ponovo vrati u meč, ali je čini se presudne poene postigao Babović koji je pogodio trojku za ponovo osam poena prednosti Mladosti, dva minuta pre kraja. Svi kasniji napori domaćih nisu urodili plodom, pa je Sloga posle 21. poraza u sezoni i definitivno dva kola pre kraja zacementirala poslednju poziciju na tabeli u KLS.

SLOGA – MLADOST 79 - 87 (20-27, 24-19, 17-13, 18-28)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: Obrknežević, Jevtović (Beograd), Matić (Kragujevac)

SLOGA: Vuković 134, Bogdanović 14 (10 sk), Milošević 11, Otović 11(8as), Simeunović 7, Glišović, Ranitović 3, Ilić, Đorđević 14, Erak 3, Vujović, Stefanović

MLADOST: Nešović, Babović 19, M. Novaković, Drašković 9, Malidžan 15, A. Novaković, Nikolić 4, Brkić 14 (7 as), Bjelić 12 (10sk), Antonijević, Jeković 7, Svilar 7

Vojvodina 70 : 75 Dunav
Beovuk 72 90 : 79 Mladost Admiral
Tamiš 96 : 68 Vršac
Sloga 82 : 92 KKK Radnički
Zlatibor 83 : 76 Dynamic
OKK Beograd 77 : 111 Metalac