Radnički poražen od Žitorađe

Rukometašice Radničkog iz Svilajnca poražene su od devojaka iz Žitorađe Rezultatom 29:20. Utakmicu su sudile Anđelić Maja i Đorđević Dušica dok je delegat bila Vidanović Nada iz Niša. Pred nešto više od 100 gledalaca u hali Prirodnjački centar rukometašice Žitorađe pružile su i više nego korektnu igru. Utakmicu je otvorila rukometašica Žitorađe koja igra na poziciji levog krila Jovanović Sonja dok je drugi može se reći maestralan gol pogodila Pejčić Danica koja je blistala na meču i bila najefikasnija u gostujućoj ekipi sa 7 golova. Serije golova su se menjale, prve su ofanzivno krenule devojke iz Žitorađe gde su stigle na poluvreme rezultatom 17:9.

Drugo poluvreme nešto manje golova nego u prvom ali to i dalje nije smetalo gošćama da postižu golove. U domaćoj ekipi najefikasnija je bila Vujaklija Đurđa koja je bila precizna 9 puta dok je za igrača utakmice proglašena sjajna Petrović Ana koja je svojim odbranama spasila Radniči od ubedljivijeg poraza. Što se tiče sedmeraca u domaćoj ekipi je Vujaklija pogađala 2 puta a Marija Pilipović nije ni uputila šut ka golu zbog pomeranja noge. U ekipi Žitorađe za sedmerce bila je zadužena Emilija Blagojević koja je kapiten ekipe, bila je precizna 3 puta dok je 4. bio neprecizan. Sledeće kolo ekipa Radničkog gostuje u Leskovcu ekipi Dubočice dok će ekipa Žitorađe ugostiti boljevački Rtanj.

Jagodina 2 29 : 30 Naisa 2
Vranje 19 : 22 Topličanin
Rtanj 20 : 19 Radan
Radnički 20 : 29 Žitorađa
Vlasotince 24 : 27 Dubočica