Jagodinke osvojile Vranje

U prvoj utakmici u drugom delu Prve rukometne lige Istok rukometašice Jagodine su ubedljivo savladale Vranje rezultatom 29:16 (13:7). Utakmicu je otvorila golom Sara Spasić iz redova ekipe Vranja a zatim kapiten Jagodine Milica Nikolić postiže gol i otvara utakmicu. Jagodina je u 23. minutu serijom golova došla do rezultata 12-3 a zatim rukometašice Vranja se bude i vraćaju se u meč serijom od 5 golova gde odlaze na poluvreme rezultatom 13:7. Već u 40. minutu znao se pobednik meča jer su vrlo raspoložene Jagodinke ponovo nametnule svoj ritam i krenule da rešetaju mrežu Vranjanki. Kod domaćina najefikasnija igračica bila je sjajna prvotimka Jelena Bogdanović sa 6 pogotka koja kada joj obaveze dozvole priskoči u pomoć mladim rukometašicama dok je u ekipi Vranja najbolja bila Sara Spasić sa takođe 6 postignutih golova. Odlukom trenera Marka Markovića, Itić Miloša i delegata Valentine Stanković titulu igrača utakmice uzela je šesnaestogodišnja Mina Milosavljević.

Izjava trenera Jagodine Marka Markovića:

Prva utakmica u sezoni je uvek teška. Imali smo dobar pristup, sproveli skoro sve dogovoreno iz svlačionice i rezultatiralo je ubedljivom pobedom. Sve igračice su dobile minutažu. Odbrana nam je bila dobra te otuda i mali broj primljenih golova. Prekinuli smo niz poraza protiv Vranja u Vranju. Mogu reći da su se čak devet igračica upisale u listu strelaca. Sledećeg vikenda nam dolazi Naisa 2 koja je veoma nezgodan protivnik.

Naisa 2 28 : 20 Dubočica
Žitorađa 40 : 26 Vlasotince
Radan 22 : 21 Radnički
Topličanin 17 : 17 Đerdap
Jagodina 2 29 : 16 Vranje