Rusi u finalu ZOI, Nemci šokirali Kanađane

Hokejaši Rusije i Njemačke igraće u finalu Zimskih olimpijskih igara u Pjongčangu.

Ako se očekivala pobjeda Rusije nad Češkom, trijumf Nijemaca protiv Kanade sigurno nije. Ruski hokejaši su savladali Češku sa 3:0, a odluka je pala u drugoj trećini, kada su golovima Guseva i Gavrikova poveli sa 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Kovaljčuk pola minuta prije kraja utakmice.

Veliko iznenađenje i drama viđeni su u duelu Njemačke i Kanade, gdje su Nijemci poveli golom Maceka u 15. minutu, da bi deset minuta kasnije na semaforu pisalo 3:0. Plahta i Mauer su postigli golove, ali su veoma brzo Kanađani preko Brula smanjili na 3:1. Četiri minuta kasnije Hager je iskoristio igrača više za 4:1, a onda je Brul napravio grub faul i isključen je na 25 minuta, a Kanada je pet minuta imala igrača manje. To Nijemci nisu iskoristili i otišlo se u zadnju trećinu. Odmah je Robinson postigao gol za 4:2, a u sledećem napadu Kahun je propustio priliku iz penala da vrati na +3. Veliku neizvjesnost do kraja napravio je Roj pogotkom za 4:3, ali se ekipa iz Evrope od branila i plasirala u finale.