Remi u Sevilji

Fudbaleri Sevilje i Mančester junajteda odigrali su bez golova, dok je Šahtjor pobijedio Romu 2:1 u prvim susretima osmine finala Lige šampiona.

Program uvodnih susreta prve runde nokaut faze kompletiran je večeras.

Žoze Murinjo je u Andaluziju doputovao sa željom da ne primi gol i u tome uspio.

Golman “đavola” nekoliko puta je fantastičnim odbranama zaustavljao pokušaje domaćih, koji su bili bolji i agresivniji tim. Naročito se istakao nakon pokušaja Luisa Murijela.

Junajted je stidljivo kretao u napad, a u finišu je poslije akcije sa Pogbom, pored stative šutirao Rašford.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u Harkovu. Meč spuštenih gardova u kojem su oba tima u uvodnom dijelu propustila nekoliko prilika, da bi Roma u finišu prvog dijela povela.

Edin Džeko proigrao je ove sezone sjajnog Undera, a Turčin je poslao loptu u mrežu.

http://

GOOOOAAAAALLLLL!!!! Yes, it is that man AGAIN!!! CENGIZ #UNDER!!! 0-1 | 41' #ShakhtarRomapic.twitter.com/udBGrwiJnV

— SerieAchannel (@SerieAchannel) 21. фебруар 2018.

U nastavku potpuna dominacija Šahtjora. Fakundo Fereira izjednačio je nakon što je iz igre izbacio Manolasa i savladao Alisona.http://

— FootyBall (@footyball10) 21. фебруар 2018.

http://

Check out this awesome video: Shakhtar Donetsk 2 - 1 AS Roma Fred goal 21.02.2018 https://t.co/91eSawk8Mc

— goal highlights (@goalhighlights2) 21. фебруар 2018.

Brazilski golman potom je fantastično reagovao nakon udaraca Marlosa i Tajsona.

Ipak, 20 minuta prije kraja Fred je majstorski izveo slobodan udarac i donio prednost Šahtjoru pred revanš u Rimu.

U finišu je Fereira imao još jednu sjajnu priliku, ali je čudesni Alison sa zemlje skinuo zicer i Romi donio aktivan rezultat uoči duela na svom terenu.

Sevilja – Mančester junajted 0:0

Šahtjor – Roma 2:1