Treća pobeda fudbalera Radničkog 1923 u okviru zimskih priprema

Po jako nepovoljnim vremenskim uslovima, fudbaleri Radničkog 1923 danas su pobedili ekipu Proletera iz Jelovika, člana Zone Dunav, u trećoj kontrolnoj utakmici u sklopu zimskih priprema – 2:0 (0:0). Oba gola za „crvene“ postigao je Nenad Đurđević u drugom poluvremenu.

Bio je ovo još jedan dobar test za izabranike trenera Kovačevića protiv ne baš atraktivnog, ali veoma motivisanog i borbenog rivala. Zonaš iz aranđelovačkog naselja Jelovik ostavio je i više nego dobar utisak na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“, a da su fudbaleri Proletera bili malo koncentrisaniji u završnici, mogli su možda i da izbegnu poraz.

Ekipa Proletera pružila dobru igru u susretu sa prvoligašem iz Kragujevca

Radnički 1923 je na ovoj utakmici nastupio bez nekolicine igrača, što zbog povreda i bolesti, što zbog odmora. Trener Kovačević ponovo je isprobao dve različite postave, a jedini koji su odigrali svih devedest minuta bili su golman Rumenić, Vićentijević, mladi Aleksijević i Aleksa Todorović, pridošlica iz redova Šumadije 1903.

Utakmica nije obilovala prilikama, čemu je kumovala kiša koja je padala tokom celog drugog poluvremena, ali i jak vetar koji je dodatno otežavao posao akterima na terenu. Uprkos svemu, Nenad Đurđević pobrinuo se da kragujevački prvoligaš ubeleži i treću pobedu u sklopu zimskih priprema.

Prvu veliku priliku na utakmici propustili su gosti u 8. minutu, kada je nakon greške Zucovića, Krstović bio u stopostotnoj prilici da postigne pogodak, ali je Rumenić dobro intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

U 17. minutu beležimo prvu šansu za domaći tim. Posle dobre akcije po levoj strani Miljuš je uputio centaršut, a Maksimović nije stigao da loptu ubaci u gol. Dva minuta kasnije pripretio je i Jovan Lukić udarcem sa nekih osamnaest metara, koji je završio pored stative.

U 24. minutu još jedan dobar centaršut sa leve strane, ovoga puta Vićentijevića, mladi Maksimović ne uspeva da pretvori u gol.

Desetak minuta kasnije Krstović se ponovo našao u izglednoj prilici za gol nakon što je umakao odbrani Radničkog, ali Rumenić je još jednom izašao kao pobednik.

Do kraja prvog poluvremena vredi pomenuti još i „projektil“ Vićentijevića sa tridesetak metara u 39. minutu kada se istakao gostujući čuvar mreže Nemanja Radisavljević, a samo minut kasnije Maksimović je iz izgledne situacije prebacio okvir gola.

U poluvremenu trener Kovačević je promenio gotovo čitavu postavu, a ta svežina koju su uneli igrači sa klupe rezultovala je vodećim golom u 51. minutu. Vićentijević je uputio sjajan centaršut sa leve strane, a Đurđević se samo „poklonio“ i glavom loptu sproveo u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije fudbaleri Proletera mogli su da dođu do izjednačenja kada je visoki Marković zahvatio loptu glavom, ali se danas veoma sigurni Rumenić nije dao iznenaditi.

Igrao se 63. minut kada je Radnički 1923 stigao do drugog pogotka na utakmici. Jokić je iz slobodnog udarca sa leve strane šutirao direktno na gol, golman Radisavljević samo kratko odbio loptu pravo do Đurđevića, kome nije bilo teško da ovaj odbitak pretvori u vođstvo svoje ekipe od 2:0.

Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika za gol, izuzev situacije u 83. minutu kada je Matić izbacio loptu sa gol linije posle udarca Dragačevića.

U poslednjim trenucima susreta Đurđević je postigao još jedan pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

RADNIČKI 1923 – PROLETER (JELOVIK)  2:0 (0:0)