Šljiviću prvo i drugo mjesto na Kupresu

Foto/Kupreški radio

Paljanski skijaš, Marko Šljivić, osvojio je prvo i drugo mjesto na dvije veleslalomske FIS trke vožene na Kupresu prethodnih dana.

Prvog dana, Marko Šljivić je zauzeo drugo mjesto, odmah iza reprezentativnog kolege Emira Lokmića, sa zaostatkom od 10 stotinki, dok je iza njega završio Rašo Jevremović, reprezentativac Srbije, sa zaostatkom 54 stotinke za pobjednikom.

Strahinja Stanišić je bio osmi, dok Strahinja Đokanović nije završio trku.

Drugog dana, Marko Šljivić je bio najbrži sa 68 stotinki ispred Slovenca, Jana Maksa Mirnika, dok je treći ponovo bio Rašo Jevremović. Strahinja Stanišić je sada bio 11. a Strahinja Đokanović 22.

Kod djevojaka Elvedina Muzaferija je slavila prvog dana ispred Valerije Knežević iz Hrvatske i Šejle Merdanović. Nina Petrović je bila četvrta, a Maja Tadić nije zavšrila trku. Drugog dana, Valerija Knežević je slavila ispred Šejle Merdanović i Viktorije Bolješić, a Nina Petrović i Maja Tadić su bile 4. i 5.