Nastavljena patnja Partizana

Košarkaši Partizana izgubili su u Pioniru od ekipe Mornara iz Bara sa 93:98 u 13. kolu ABA lige.

Crno-bijeli su doživjeli sedmi poraz, a "koban" po domaći sastav bio je njihov bivši centar Uroš Luković, koji je odigrao sjajan meč sa 26 postignutih poena, uz osam skokova i dvije asistencije.

Domaćini su na startu prikazali odličnu igru i rijetko ko je pomišljao da gosti mogu do velikog preokreta.

Poslije uvodnih poena Uroša Lukovića, Novica je trojkom pokrenuo seriju od 17:0 za crno-bijele.

Ekipa Mornara nije uspjela da realizuje napad i za 13 minuta igre ubacili su samo 11 poena. Partizan je dominirao u prvom kvartalu, da bi na startu drugog kvartala imao 20 poena prednosti.

Crnogorci su se probudili u finišu dionice i na odmor smanji razliku na 13 poena - 50:37. Međutim, Barani su u trećoj ćetvrtini postigli 31 poena i naglasili uzbudljivu završnicu.

Seriju je pokrenuo Luković, a sa linije 6,75 raspucali su se Nidam i Reli-Ros za preokret krajem treće četvrtine 68:65. Usledila je rezultatska klackalica, a Luković zakucavanjem ua 89:85 najavio je veliku pobjedu Mornara.

Pored pomenutog Lukovića, najefikasniji u ekipi Mornara bili su Reli Rosa sa 21 poenom i Derik Nidam, koji je dodao 17.

Kod Partizana su se istakli Patrik Miler i Najdžel Vilijams-Gos po 16, Andrić 15 postignutih poena.