Bosanskohercegovački skijaši aktivni na tri mjesta; Šljivić dobar u Rogli

Elvedina Muzaferija u Italiji

Bosanskohercegovačka skijaška reprezentacija aktivna je ovih dana.

Elvedina Muzaferija je danas  vozila spust trku Europa kupa u italijanskoj Val di Fassi, te je zauzela 52. mjesto u konkurenciji 65 takmičarki, ali je ostvarila dobre FIS bodove, 64.01.

Ona je za najboljom danas, Julianom Suter, zaostala 3.25 sekundi.

Muški dio ekipe nalazi se u slovenačkom ski centru Rogla, gdje se voze FIS trke u veleslalomu i slalomu. Juče, u veleslalomu, Emir Lokmić je zauzeo šesto mjesto, Marko Šljivić je bio jedanaesti, a Igor Laikert je odustao u prvoj vožnji.

Danas, u slalomu, Emir Lokmić je bio deveti, Šljivić trinaesti, a Igor Laikert nije startovao.

Sutra se u Rogli vozi još jedan slalom.

Istovremeno, dio BiH tima nalazi se i u Kolašinu gdje se takođe voze FIS trke u slalomu i veleslalomu. Nina Petrović je u dva slaloma odustala, a danas je u veleslalomu završila kao desetoplasirana.

Kod muškaraca u slalomu Matej Marinčić je prvog dana jedini završio trku, i to kao 23, a drugog dana Vedran Selak je bio petnaesti. U veleslalomu danas Vedran Selak je bio na 13. mjestu, Dino Terzić na 17, Strahinja Đokanović na 27. poziciji, a Matej Marinčić je završio kao 33.

Sutra se vozi još jedna trka veleslaloma u obje konkurencije.