Rukometni dan u Jagodini: Završeno još jedno kolo lige mlađih kategorija

Danas je u sportskoj hali “JASSA” odigrana liga mlađih kategorija gde se Jagodina ponovo pokazala kao pravi domaćin.

Dan je krenuo mini rukometom gde su snage odmeravale izvrsne ekipe gde je rezultat bio u drugom planu. Već u 11 časova krenula je liga mlađih kategorija gde se takmiče devojčice 2003. i mlađe. Dan rukometa otvorile su ŽORK Jagodina i Arif Osice iz Knjaževca gde je jagodina ubedljivom igrom savladala ekipu iz Knjaževca rezultatom 14-11 a najefikasnija na meču bila je Milosavljević Đurđina iz gostujućeg sastava sa 8 postignutih golova, dok je kod domaćina briljirala mlada Jovana Pavićević sa 4 izvrsna gola.

Drugu utakmicu pred nešto više od 100 gledalaca u hali “JASSA” odigrale su devojke iz Boljevca i Svilajnca gde je krajnji rezultat bio 11-11. Napomenimo da se u LMK takmičenju igraju dva poluvremena po 17:30 minuta što je ukupno 35 minuta igre. U ekipi Rtnja istakla se Lazarević Teodora sa 5 uspešnih pogodaka dok je u gostujućem sastavu Savić Anastasia zabeležila 6 pogodaka.

Treću utakmicu a možemo reći i najzanimljiviju odigrale su devojčice iz Knjaževca i Zaječara gde su Zaječarke protutnjale i na poluvreme otišle sa 10:1 dok su utakmicu završile rezultatom 17:3. Najistaknutija na utakici bila je Stanković Jana sa 5 golova. Trener gostujuće ekipe Gordana Stefanović, dala je šansu mladim igračicama koje su 10-12 godina starosti.

Četvrtu utakmicu otvorile su devojke iz Ćuprije koje su poražene od ekipe iz Boljevca rezultatom 10-17. Najbolja na utakmici bila je ponovo Lazarević Teodora ali sada sa 9 postignutih golova. Sudijski par Zvijerac-Stamenković su na ovom meču podelili 7 isključenja (4 domaćoj i 3 gostujućoj ekipi)

Peta utakmica i ne tako zanimljiva, pred 60 gledalaca su Svilajnčanke izgubile od Osica iz Knjaževca rezultatom 7-11 gde je zablistala Sara Andrejić sa 5 pogodaka od mogućih 6.

Šesta utakmica je bila veoma napeta, Nišlijke su dočekale teškog protivnika iz Zaječara gde se rezultat lomio u svakom pogledu. Utakmicu je otvorila Stojanac Milica dok je prvo poluvreme zatvorila igračica Milošević Jana iz gostujuće ekipe. U drugom poluvremenu rezultat je u jednom trenutku išao u korist devojčicama iz Niša a onda su Zaječarke krenule brzim tempom i nadjačale ekipu Naise rezultatom 7-9.

U sedmoj utakmici snage su odmerile rukometašice Radničkog iz Ćuprije i Svilajnca. Rezultat je bio 10-10 što se iščekivalo još u prvom poluvremenu gde je rezultat bio 5-5. Najefikasnija na meču je bila Ristić Anđela sa 4 pogotka.

U osmoj utakmici u hali “JASSA” odigrao je domaćin i dosta iskusniji protivnik iz Niša ekipa Naise koja je odnela pobedu rezultatom 15-6. U prvom poluvremenu ŽORK-ice su povele 1-0 preko Jovane Pavićević dok Naisa okreće rezultat i odlazi na poluvreme sa 7 golova razlike. U utakmicu je pokušao da se vrati domaćin preko Anđele Mitić ali poraz je bio neminovan. Davor Jocić, trener domaće ekipe, čestitao je devojkama iz Niša pobedu a pre svega pokazale fair-play igru.

Naisa 2 42 : 23 Vranje
Đerdap 22 : 26 Jagodina 2
Rtanj 17 : 29 Topličanin
Vlasotince 22 : 26 Radan
Dubočica 26 : 40 Žitorađa