Doljevac poražen u opštinskom derbiju Nišavske okružne lige!

U pravom fudbalskom spektaklu viđenom na stadionu kraj auto - puta u Doljevcu, novi opštinski derbi Nišavske okružne lige ovoga puta pripao je gostima iz Kočana rezultatom 1:0. Domaćin u prvom poluvremenu bolji tim uz više šuteva ka okviru gola Kočančana, već u petom minutu domaćin propušta odličnu priliku za pogodak, desetak minuta kasnije i gost. Pred oko 200 navijača prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:0, uz dva žuta kartona, jedan je pripao gostima, jedan domaćoj ekipi.

U drugom poluvremenu gosti ulaze dosta agresivnije u meč i već u 52. minutu stvaraju stopostotnu šansu, ali i domaći ne posustaju, fenomenalni golman Kočana u 72. minut brani neverovatan šut Doljevačkih fudbalera, već dramatičan meč, od 85. minuta pretvorio se u pravi pakao za Doljevačke navijače, igrač gostiju sa brojem 10 Marko Vučković postiže pogodak za vođstvo od 1:0. Posed lopte u drugom poluvremenu bio je ravnomeran na obe strane, naizgled pravom fudabalskom derbiju, u 91. minutu sudija svira kraj meča: DoljevacC - Radnički 1924  0:1.
Takođe, važno je napomenuti da je sudijska trojka iz Aleksinca obavila odličan posao. Sledeći protivnik "Doljevčanima" posle zimske pauze od 5 meseci biće ekipa Radničkog iz Čapljinca, dok će Radnički gostovati u Zaplanjskoj Toponici ekipi Moravca.

Radnički 1947 5 : 0 Sloga
Doljevac 1971 0 : 1 Radnički 1924
Moravac (ZT) 3 : 2 Palilula
Zemljoradnik 3 : 1 Orljane
Morava (Ž) 2 : 6 Rasovača
Crvena zvezda 1 : 2 Mladost (B)
Naisus 1977 3 : 2 Jedinstvo GVD