18.11.2017 Administrator

Radnički poražen u triler završnici

Rukometaši Radničkog 1964 su poraženi u 8.om kolu Super B lige rezultatom 28-30 od  Novog Pazara jedne od dve neporažene ekipe u dosadašnjem toku prvenstva.

Sam početak utakmice je pripao gostima iz Novog Pazara,koji su se bolje snašli i prvi došli do vođstva 0-3 (5.min).Domaćin je tada konsolidovao redove i dolazi do prvog izjednačenja u 9.om minutu (4-4).Izjednačena bitka je trajala sve do 18.minuta i vođstva od 2 gola razlike Novopazaraca (8-10).Radnički još jednom dolazi do izjednačenja,ali se na 10-to minutni odmor odlazi minimalnim vođstvom gostiju 12-13.

U drugom delu igre rezultatska klackalica je trajala sve do 43-eg minuta i rezultata 21-21,ali od tog trenutka iskusniji gosti prelaze u vođstvo,potpomognuti sjajnim Nikolom Milojkovićem na golu i u 55-om minutu imaju ,činilo se, nedostižnih 5 golova prednosti ( 24-29).Igrači Radničkog koji su se specijalizovali za infarkt završnice su brzometno napravili seriju 4-0 i prilaze na gol minusa 28-29 u 58-om minutu.Činilo se da je preokret moguć,ali odlični golman gostiju zaustavlja zicer, u kontri Međedović postiže gol i raspršuje nade Kragujevčana.

Najefikasniji u timu Radničkog je bio mladi Mihajlo Knežević sa 8 postignutih golova,a kod gostiju Vuk Stevanović koji je 6 puta zatresao protivničku mrežu.

U narednom kolu Radnički gostuje u Negotinu gde će ukrstiti koplja sa ekipom “Hajduk Veljko”.

RK Radnički 1964 –RK Novi Pazar  : 28-30 (12-13)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 300
Sudije: Dušan Stojković,Nenad Nikolić
Sedmerci:  Radnički 6(5), Novi Pazar 5(3)
Isključenja: Radnički 6 min,Novi Pazar  12 min
Igrač utakmice : Nikola Milojković

Radnički 1964  : Bogićević ( 5 odbrana), Blagojević, Milosavljević 2, Đukić 1, Stošić 1, Ristić (1 odbrana), Dobrosavljević 4, Radivojević , Ilić 1, Knežević 8, Simić 3, Stevanović 1, Stanojev 5, Poskurrica 2, Jovanović ( 7 odbrana), Janićijević.

Novi Pazar :  Milojković ( 16 odbrana), Mujčinović 4, Badić, Stevanović 6, Arifović 2, Sefović, Ugljanin, Ćosović ( 1 odbrana), Miralemović, Mekić, Milošević 3, Međedović 5, Salković, Rakić 5, Kaltak 5.

Radnički 1964 28 : 30 Novi Pazar
Dubočica 54 27 : 22 Topličanin
Planinka Prolom voda 38 : 28 Lokomotiva
Vranje 1957 37 : 27 Zlatar
Priboj 21 : 25 Hajduk Veljko
Bela Palanka 35 : 27 Karađorđe