Suvereni Bajern

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su danas na svom terenu ekipu Augsburga sa 3:0 u utakmici 12. kola njemačke Bundeslige.

Bajern je poveo u 31. minutu preko Artura Vidala, a trijumf bavarskog kluba potvrdio je Robert Levandovski golovima u 38. i 49. minutu.

Ekipa iz Minhena je prva na tabeli Bundeslige sa 29 bodova, dok je Augsburg na desetom mjestu sa 16.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Lajpciga odigrali su neriješeno 2:2.

Timo Verner je donio prednost Lajpcigu u 13. minutu golom iz penala, ali je Bajer do kraja poluvremena uspio da izjednači. Strijelac je bio Leon Bejli u 44. minutu.

Bajer je od 54. minutu ostao sa igračem manje na terenu pošto je Benjamin Genriks dobio crveni karton zbog igranja rukom. Sudija je tada još jednom pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač penala za Lajpcig bio je Emil Forsberg.

Domaća ekipa je ipak stigla do boda, a donio joj ga je Kevin Foland u 74. minutu.

Lajpcig je drugi na tabeli sa 23 boda, dok je Bajer deveti sa 17.

Fudbaleri Majnca pobijedili su na svom terenu Keln sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Danijel Brosinski iz jedanaesterca u 43. minutu.

Majnc je upisao četvrtu pobjedu od početka sezone i trenutno je na 12. mjestu na tabeli njemačkog šampionata, dok je Keln i dalje posljednji sa samo dva osvojena boda.

Fudbaleri Hofenhajma i Ajntrahta odigrali su neriješeno 1:1, dok je Volfsburg sa 3:1 slavio protiv Frajburga.

Izvor: Radio Televizija Crne Gore