Železničar bez premca, pobeđena i Crvena zvezda u gostima
Kvalitetan rukomet, čvrste odbrane, lepi napadi Nišlija i odlične kontre Crvene zvezde, pružili su lepu priredbu publici, a do poslednjeg minuta neizvestan meč opravdao je zvanje derbija Super lige. Međutim, Železničar je uglavnom minimalno vodio i tako ostvario i 6. uzastopnu pobedu sa 29:27, za potvrdu liderske pozicije najjačeg domaćeg prvenstva.

Agresivna odbrana crveno-belih na početku utakmice donela im je 2 žuta kartona, ali i vođstvo od 2:0. Međutim, usledilo je i prvo isključenje za njih, što su Nišlije umele da iskoriste i prvo izjednačile, a onda, uz standardno dobre intervencije golmana Dejana Zlatanovića, po prvi put povele.

Pet minuta pred kraj prvog poluvremena, niškom timu je pošlo za rukom da nakupe i +2, s obzirom na to da se sve vreme igralo gol za gol. Drugi golman "Želje" Janko Gemaljević ušao je da odbrani sedmerac, ali ga je rukometaš Crvene zvezde iskusno lobovao za novo izjednačenje. Ipak, u poslednjem napadu Mladen Krsmačić uspeo je da pogodi, pa je superligaš sa juga na poluvreme otišao sa 1 golom prednosti.

Na početku druge deonice ponovo su Nišlije imale prednost od 2 gola, koju su delimično nastavile da održavaju. Međutim, najviše zahvaljujući dobrim intervencijama Nemanje Ljubenovića, čuvara mreže Beograđana, vratili su se oni na egal.

Dva veoma lepa samostalna napada imenjaka Milana Đukića i Vučkovića doneli su 22:20 gostima, ali su Zvezdini rukometaši imali sjajne kontre i brze napade, kojima su sprečavali goste da stvore veću rezultatsku zalihu.

I još jedna kontra 9 minuta pred kraj meča, u izvedbi Mladena Šotića, donela je i prvo vođstvo za crveno-bele, nakon dužeg vremena, ali je vratio "Želja" ponovo na +2. Neizvesno je bilo do samog kraja, a u poslednji minut ušlo se sa golom prednosti za goste.

Poslednji napad za Nišlije trajao je dugo, a onda im je Šotić oduzeo loptu. Međutim, sudija mu je svirao prestup, što je izazvalo žestoku pobunu crveno-belog tabora, nakon čega je Đorđe Spasić pogodio za 6. uzastopnu pobedu niškog superligaša.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Đukić sa 8 golova, a ovim je Železničar potvrdio lidersku poziciju i sada ima 3 boda prednosti u odnosu na njihove ovonedeljne protivnike. U sledećem kolu, oni će ponovo gostovati, ovog puta u Aranđelovcu, ekipi Šamot, koja tokom prva 5 kola nije znala za pobedu, a onda srušila Crvenu zvezdu i Jugović.