Odbojkašice Vizure bolje u sjajnom derbiju

Odbojkašice „Vizure“ savladale su u derbiju ekipu „Crvene zvezde“ u Beogradu sa 2:3 (25:19, 23:25, 18:25, 25:19, 13:15) u 5. kolu  BP Superligi Srbije.

Domaće odbojkašice su dosta bolje otvorile meč i u jednom trenutku su vodile sa 20:11. Ipak servisima Anđele Veselinović „Vizura“ prilazi na 21:17, no tu seriju prekida Čanak, da bi Vučićević osvojila poene za osvajanje prvog seta (25:19). Ekipa iz Rume krenula je dobro u drugom setu, imala je i +2, ali „crveno bijele“ preokreću i stvaraju prednost od četiri poena. Ipak „Vizura“ se vraća, stiže do izjednačenja, a na kraju osvaja set sa 23:25.

Nošene osvojenim setom, šampionke Srbije su odlično krenule u trećem, imale su +4, Zvezda se vratila na -2, ali „Vizura“ tada pravi seriju i odlazi na 10:18 Tasić je servisom smanjila na -5, no više od toga nisu mogle i gube set sa 18:25. Milenković je pokrenula „Crvenu zvezdu“ u četvrtom setu, koja je i pored tri servis greške, vodila sa 12:9. Otišle su domaće na +5, da bi Lozo i Veselinović smanjile na -3, a zatim i Lazović na -2, no Milenković i Stijepić nisu dozvolile preokret i meč je otišao u peti set (25:19).

U petom setu igralo se u mini-serijama od dva poena, a prvu veću razliku imale su domaće kod 10:7. Veselinović servisom vraća svoj tim na 10:10, zatim Zvezda vodi sa 12:10 i 13:12, a tada „Vizura“ pravi seriju od tri poena i stiže do pobjede.

Sada su ekipe izjednačene na tabeli sa po četiri pobjede i jednim porazom.