Bledo izdanje Kragujevčana

Na „Čika Dači“ ništa novo. Još jednom su fudbaleri Radničkog 1923 lošim izdanjem na svom terenu razočarali svoje pristalice, pošto su u utakmici 12. kola Prve lige Srbije remizirali sa poslednjeplasiranim Radničkim iz Pirota – 0:0.

Posle treće utakmice bez pobede, može se sa pouzdanom sigurnošću konstatovati da je Radnički 1923 zapao u ozbiljnu igračku i rezultatsku krizu. Baš kao i protiv Slobode pre dve nedelje, „crveni“ su i danas teško dolazili do šanse da ugroze gol protivnika, a i onih par povoljnih prilika koje su stvorili nisu uspeli da pretoče u pogotke, tako da je mreža Piroćanaca na kraju ostala netaknuta.

Prvo poluvreme ostalo je u senci teže povrede Bojana Miljuša. On je posle jednog sudara sa protivničkim igračima ostao da leži u kaznenom prostoru Piroćanca. Ispostavilo se da je pretrpeo ozbiljniju povredu glave, pa je kolima Hitne pomoći prevežen u kragujevački Klinički centar na dalje preglede.

Što se šansi tiče, vredi pomenuti pokušaj Varjačića iz slobodnog udarca u 31. minutu kada je lopta prošla tik pored stative. U 38. minutu je iz velike razdaljine pokušao Filipović, a potom se i Maksimović našao u povoljnoj poziciji da ugrozi gol gostiju, ali je njegov udarac izblokiran.

U drugom poluvremenu gosti iz Pirota su u potpunosti prepustili incijativu Kragujevčanima, vrebajući priliku da iz brzih kontri ugroze golmana Radničkog 1923 Lazara Raičevića.

U 57. minutu Varjačić je uputio oštar centaršut u kazneni prostor Piroćanaca, ali posle gužve lopta je završila u korneru. Udarac iz ugla izveo je Vićentijević, Varjačić je u padu uspeo da uputi udarac, tu se našao i Đorđe Andrić, međutim, sve se na kraju završilo dobrom intervencijom golmana gostiju Ivana Bulajića.

Dosta uzbuđenja i povika sa tribina na račun sudija izazvale su dve situacije u 64. minutu. Najpre je Vićentijević pao u kaznenom prostoru Piroćanaca tražeći jedanaesterac, da bi već u narednom trenutku lopta došla do napadača gostiju Željka Dimitrova, koji je po mišljenju publike bio u nedozvoljenoj poziciji koju pomoćni sudija nije signalizirao, tako da se ovaj igrač stuštio ka golu Radničkog i izašao sam ispred Raičevića, ali je njegov udarac završio tik pored stative.

Desetak minuta kasnije Dimitrov je propustio još jednu idealnu priliku da se upiše u listu strelaca, kada je posle centaršuta Matovića iz neposredne blizine šutirao glavom van okvira gola.

Kragujevačka publika konačno je videla jednu lepu akciju svojih ljubimaca u 79. minutu, kada je Nedović idealnom loptom pravovremeno uposilo Đurđevića, koji je zašao iza leđa gostujuće odbrane, a zatim pokušao da obiđe golmana Bulajića, pri čemu je otišao možda i previše u stranu, što je dalo vremena gostujućem čuvaru mreže da na kraju još jednom uspešno sačuva svoju mrežu.

Novu dobru priliku da dođu do vođstva domaći su propustili u 83. minutu. Milan Ilić je poslao izuzetno preciznu dijagonalu ka Dragačeviću, koji je uspeo da dobije duel sa mladim Mijalkovićem i uđe u gol šansu, ali je završnica levog beka Radničkog 1923 bila daleko od očekivane.

Tri minuta kasnije Varjačić je probio po desnoj strani i centrirao ka Đurđeviću, koji je neometan sa nekih 6-7 metara glavom šutirao pored gola. U sudijskoj nadoknadi vremena pokušao je kapiten Radničkog posle kornera, ali rezultat se ni ovoga puta nije promenio.

Na kraju „slađi“ deo ovog boda ide svakako fudbalerima iz Pirota, koji su se tako na pravi način revanširali za podršku grupici od dvadesetak svojih navijača, smeštenih na severnoj tribini stadiona „Čika Dača“.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI (PIROT)  0:0

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 500
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)
Pomoćnici: Miloš Milićević (Aleksandrovac), Milan Pašajlić (Raška)
Žuti kartoni: Nedović, Vidović (Radnički 1923), Rnić, Mijalković, Filipović, (Radnički Pirot)

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Dragačević, Marković, M. Ilić, Nedović, Vidović, Miljuš (od 24. Andrić), Đurđević, Vićentijević (od 66. Cvijović), Maksimović (od 83. O. Ilić).

RADNIČKI (PIROT): Bulajić, Matović, Rnić, Mijalković, Ivković, Tolić, Filipović (od 49. Petrov), Dojkić, Dimitrov, Živanović (od 87. N. Mančić), Spasić (od 78. M. Mančić).

Do kraja jesenje polusezone fudbalere Radničkog 1923 očekuju dva gostovanja, novosadskom Proleteru i Dinamu iz Vranja, kao i utakmica protiv Bežanije na „Čika Dači“.