Bruka Plavaca u Rimu

Odigrane su utakmice 4. kola Lige šampiona, a najveće iznenađenje napravio je azerbejdžanski Karabag koji je ostao neporažen u Madridu.

Šampion Azerbejdžana imao je prednost nakon prvih 45 minuta, Atletiko je gotovo pola časa imao igrača više, ali nije uspeo da postigne više od jednog gola.

Na kraju je brojčano stanje na terenu izjednačeno pošto je crveni karton dobio bivši igrač Partizana Stefan Savić. Remi u Madridu iskoristila je Roma koja je deklasirala Čelsi i izbila na prvo mesto u grupi.

U grupi A Mančester Junajted je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu, dok je CSKA napravio veliki posao trijumfom u Bazelu. Šampioni Rusije i Švajcarske imaju po 6 bodova i u poslednja dva kola rešiće pitanje drugoplasirane ekipe u grupi. Treba napomenuti da bolji međusobni duel ima Bazel koji je u Moskvi slavio sa dva gola razlike.

U grupi B nastavljen je teror Pari Sen Žermena, koji posle četiri meča ima gol razliku od 17:0. Seriju golova otvorio je Verati, pred kraj poluvremena u strelce se upisao i Nejmar, da bi Kurzava u nastavku postigao het-trik i postao prvi defanzivac u istoriji Lige šampiona kome je to pošlo za rukom.

U drugoj utakmici Seltik je uspeo da zabrine Bajern, ali su Bavarci trijumfovali i izborili nokaut fazu.

Konačno u grupi D Juventus je ostvario željeno u Lisabonu i zadržao tri boda više u odnosu na Sporting, dok je Olimpijakos osvojio prvi bod u ovogodišnjoj Ligi šampiona,piše Sportska centrala.