Superliga Srbije: Čukarički - Voždovac 2:1

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su danas na svom terenu Voždovac sa 2:1 u 15. kolu Superlige Srbije. Voždovac je poveo golom Dejana Georgijevića u 21. minutu, da bi izjednačenje Čukaričkom doneo Nikola Drinčić u 86. direktno iz kornera, a preokret je kompletirao Nemanja Milojević u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Ekipa Nenada Lalatovića šesta je na tabeli sa 25 bodova, a u petak 3. noevmbra dočekaće Vojvodinu. Čukarički je ofanzivno krenuo od samog starta, a prvi je pripretio Marko Docić u osmom minutu, ali je njegov udarac sa oko 20 metara završio tik iznad prečke.

Pet minuta kasnije oprobao se i Asmir Kajević sa ivice šesnaesterca, golman Voždovca Zoran Popović ostao je ukopan na gol liniji, ali je lopta otišla milimetarski pored desne stative. Dobru akciju "brđana" umalo je u 16. minutu krunisao Petar Mićin, ali je Popović petom zakačio loptu i prosledio je u korner.

Usledila je kazna u 21. minutu za propuštene prilike, Marko Putinčanin poslao je dubinsku loptu, a Georgijević je bio brži od čuvara, izašao je sam ispred Kirovskog i laganim udarcem ga savladao. Primljeni gol nije mnogo uzdrmao ekipu Nenada Lalatovića koja je nastavila ofanzivnom igrom. Napadali su "brđani" pretili Popoviću, ali je mreža posle prvih 45 minuta ostala netaknuta.

Čukarički je i u drugom delu bio nadmoćniji rival. Gotovo sve vreme igralo se na polovini Voždovca, ali domaćin nije uspeo da probije odbranu "zmajeva".

"Brđani" su najbolju priliku za izjednačenje propustili u 83. minutu, kada je Bojić u kaznenom prostoru dobio dobru loptu od Nemanje Milojevića, snažno šutirao, ali je njegov udarac završio malo pored gola. Dva minuta kasnije u solidnoj prilici našao se i Kajević, ali je Popović loptu izbacio u korner.

Čukarički je do izjednačenja došao direktno iz kornera, a strelac je bio Drinčić.

Ekipa Nenada Lalatovića umalo je stigla do preokreta u 90. minutu, ali je udarac Saše Jovanovića sa ivice kaznenog prostora završio malo pored gola. Ipak "brdjani" su u sudijski nadoknadi vremena posle jedne dubinske lopte došli do preokreta. Milojević je ostao sam ispred Popović i preciznim i snažnim udarcem doneo veliko slavlje na Banovom brdu.

Čukarički: Kirovski, Radić, Crnomarković, Docić (od 67. S. Jovanović), Drinčić (86. minut), Kajević, Mićin, Ovusu (od 56. Milojević, 90+), Puškarić, Bogosavac, Adamović od 46. Bojić).

Voždovac: Popović, Filipović, Ivković, Gajić, Petrović (od 59. Pavlovski) Georgijević (21. minut), Putinčanin, Mihajlov, Pavlović, Duronjić, Mašović (od 59. Zec).

Šef stručnog štaba Čukaričkog Nenad Lalatović rekao je posle utakmice da su njegovi fudbaleri odigrali taktički dobro. "Voždovac je prijatno iznenadjenje u ovom šampionatu. Imaju dobre igrače. Znali smo da nas čeka teška utakmica. Danas su sve ispoštovali što sam im rekao. Dobro su odigrali taktički. Mislim da je publika mogla da uživa do samog kraja. Bila su tri gola i borba svih 90 minuta. U prvom poluvremenu smo propustili neke šanse, a gol smo primili posle dubinske lopte koja je bila šok za nas. Rekao sam igračima na poluvremenu da veruju u sebe i pobedu i oni su to uradili, nastavili su dalje. Bog nas je nagradio za gomilu propuštenih prilika u prethodnim mečevima. Vratilo nam se to. Želeli smo pobedu i na kraju došli do velika tri boda. Znate, nekada mi se ne ulazi u svlačionicu, jer je kao da ulazim u bolnicu, četiri prvotimca su na štakama. Svi ostali igrači ostavili su srce na terenu. Radovanje? To su emocije izašle iz mene. Takav mi je temperament". Šef stručnog štaba Voždovca Ilija Stolica čestitao je Čukaričkom na zasluženoj pobedi. "Put od svlačionice do ovde mi je malo ohlado glavu. Teško je kada primite dva gola u poslednjih pet minuta. To je fudbal. Bila je ovo fer i korektna utakmica. Možda teren zbog kiše nije dozvolio malo bolju i kvalitetniju igru, ali je bila puna tempa. Oba tima su igrala otvoreno".