I Subotičani uzeli meru

Sloga je odlično počela meč sa Subotičanima, trojka Popovića donela je "belima lepu prednost 11-4, ali su puleni Nenada Čanka uzvratili serijom 8-0 i stigli do prvog vođstva u meču 11-12. Od tog trenutka igralo se koš za koš, odbrane nisu bile jači deo oba tima i do kraja prve četvrtine videli smo mnogo poena i rezultat 25-27.

Kraj prve čertvrtine obeležila je trojka Pejića, ali su gosti u drugoj četvrtini nastavili sa dalekometnim hitcima, precizni su bili Miščević, Hristov i na semaforu je zasijala najveća prednost Spartaka 28-37. Sloga nije imala rešenja u napadu, ali mnogo je više bolela slaba odbrana i laki poeni košarkaša sa severa Bačke. Ubrzo su gosti imali i 11 poena prednosti, ali je onda blizu 2000 gledalaca osetilo da je podrška neophodna sa tribina. Učinili su to najmlađi navijači i Kraljevčani su se sa osam vezanih poena potpuno vratili u igru 36-39. Bio je kratak trzaj Sloge, jer su gostu furiozno odigrali završnicu prvog poluvremena, iskoristili neverovatne greške domaćih i na veliki odmor otišli sa zavidnom prednošću 39-53.

Ne znamo šta su treneri rekli svojim pulenima tokom odmora, tek Sloga u trećoj deonici nije postojala. Subotičani su radili šta su hteli, bili brži, skočniji, igrali sa idejom. Gosti su brzo stekli ogromnu prednost 41-60 i činilo se da je već tada pobednik meča odlučen. Međutim, brzi i razigrani Bogdanović je povukao ceo tim domaćih, usledila je serija 11-0, probudila se publika i ponovo su sledila uzbuđenja. Uspela je Sloga da pred poslednjih deset minuta bude na jednocifrenom minusu 61-69.

Trojka Đorđevića na početlku poslednjeg perioda igre donela je još manju razliku za goste 64-69, ali je Spartak brzo vratio na +14 i potvrdio da neće prokockati stečeno u prethodnih 30 minuta. Na kraju košarkaši sa severa Bačke zasluženo su slavili pobedu rezultatom 82-90.

SLOGA - SPARTAK (SU) 82 - 90 (25-27, 14-26, 22-16, 21-21)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 2000 Sudije: M. Vojinović (Novi Sad), Čukalović (Beograd), Kovačević (Užice)

SLOGA: Popović 9, Mladenović 16 (6 sk), Bogdanović 8, Mihajlović, Otović 10, Simeunović 18 (6 sk), Ostojić 11, Simović 2, Ilić, Nikolić 3, Đorđević 5, Erak

SPARTAK: Jovanović 17, Hristov 18 (6 as), Gazibegović, Nikolić 14 (8 as), Pejić 9, Lučić 2, Tanasković 19 (8 sk), Kojović, Miščević 7, Barna, Sladoje 4

OKK Beograd 89 : 84 Vojvodina
Zlatibor 81 : 59 Borac
Sloga 82 : 90 Spartak
Tamiš 85 : 94 Metalac
Beovuk 72 86 : 83 Dynamic
Dunav 86 : 67 KKK Radnički