28.10.2017 Administrator

Bilik spasio Austriju drugog poraza

Golom Nikole Bilika sa linije sedam metara, reprezentacija Austrije uspela je da izvuče remi u drugom duelu sa selekcijom Srbije 38:38 (20:23). U utakmici koja je obilovala velikim brojem golova, izabranici selektora Jovice Cvetkovića, ispustili su +6 (31:25) iz 43. minuta, ali i ispoštovali dosta toga od ideja stručnog štaba.

Probao je srpski selektor nekoliko odbrambenih formacija. Krenuli su "orlovi" sa 3-3 odbranom u meč, poveli su Austrijanci 5:2 u petom minutu, kada je Darko Đukić prilikom pada u napadu doživeo povredu, zbog koje je na nosilima iznet sa terena. To je dodatno motivisalo njegove saigrače koji su u naredna tri i po minuta postigli čak pet golova i došli u egal - 7:7.

Odbrana 5+1 sa Nemanjom Ilićem kao isturenim igračem na najopasnijem napadaču Austrije, Nikoli Biliku, donela je dosta toga dobrog srpskom timu,koga su u napadu predvodili raspucani Marko Vujin i Momir Rnić, a lakim golovima u prvo vođstvo posle 16 minuta dovelo upravo omaleno levo krilo (12:13).

Reagovala je klupa Austrije, ali rešenja za rastrčane "orlove" nije bilo. Odlični Mijajlo Marsenić je apostigao 20. gol za Srbiju posle samo 25 minuta za vođstvo - 16:20, a na odmor se otišlo sa nesvakidašnjim rezultatoma - 20:23.

Pokušali su Austrijanci odbranom 3-2.1 da pariraju srpskom timu, ali su, pre svega, preko nezaustavljivog Marsenića, "orlovi" nadigravali domaćina, sve do maksimalnog vođstva u 43. minutu - 25:31.

Visok tempo odrazio se na svežinu nosilaca u srpskom timu. Sa druge strane, razbranio se i Kristijan Pilipović na golu Austrijanaca. Lošiji napad u završnici domaćin je kažnjavao uglavnom preko levog krila Frimela, koji je približio svoj tim na 32:33 u 52. minutu.

Marković i Radivojević su doneli +3 Srbiji poslednji put u 55. minutu - 33:36. Usledio je pad, pa je Bilik, uz par uspešnih intervencija Pilipovića, izjednačio na 37:37 minut i 35 sekundi pre kraja. Imao je šansu Bilik da dovede svoj tim u vođstvo iz kontre, ali ga je Vladimir Cupara zaustavio na početku poslednjeg minuta, posle čega je usledio gol Bogdana Radivojevića za 37:38.

Uzeo je Islanđanin na klupi Austrijanaca, Patrekur Johaneson, tajm-aut 43 sekunde pre kraja. Dugo su domaći igrači tražili put do gola Cupare. Nisu ga našli, ali su izborili sedmerac u poslednjoj sekundi, koji je realizovao Nikola Bilik za konačnih 38:38.

Austrija - Srbija 38:38 (20:23)
Zudštad
Gledalaca - 2000
Sudije - Horaček Novotni
Austrija: Pilipović 17 odbrana, Herman 2, Božović 5, Frimel 5, Veber 6, Zajner, Fruštuk, Jelinek 2, Kandolf 2, Bilik 7(2). Šof 3, Kirvelivicius 2, Vagner 2,
Srbija: Šešum 2, Obradović, Crnoglavac, Đukić, Radivojević 4, Marković 3, Ilić 9(7), Rnić 6, Milosavljev jedna odbrana, Cupara osam odbrana, Ćirić 1, Beljanski, Marsenić 7, Stevanović, Vujin 6, Ivanišević sedam odbrana
Igrač utakmice: Mijajlo Marsenić (Srbija
SEMAFOR: 5:2 (5.) 7:7 (9.) 12:13 (17.) 15:18 (23.) 16:20 (25.) 17:20 (27.) 23:28 (38.) 25:31 (43.) 29:32 (49.) 32:33 (52.) 33:36 (55.) 37:37 (59.)