Žarkovo preokrenulo rezultat u svoju korist

Derbi dosadašnjeg dela prvenstva Srpske lige grupa "Beograd" je nažalost ostao upamćen po nefudbalskim stvarima. Sudijska trojka, na čelu sa glavnim arbitrom Ržićem, svojim odlukama je direktno "pogurala" goste do preokreta i konačnog trijumfa od 2-1 na Karaburmi.

Upravni odbor OFK Beograda će se javnosti i fudbalskim organima ubrzo zvanično obratiti povodom svega nefudbalski viđenog na subotnjem meču.

U odnosu na utakmicu koju smo dobili ubedljivo u Borči u prethodnom kolu u našem timu nije bilo nekih većih promena. Samo je Krnjinac počeo meč umesto Isakovića.

Prvo poluvreme smo rešili u našu korist. Rezultatski, a i po svemu viđenom na terenu. Propustili smo veliki broj šansi koje su morale da budu iskorišćene. Beležimo pokušaje Iličića posle solo prodora, Radunovića, Krstića, a Janjić je po levom boku bio nerešiva enigma za odbranu Žarkovčana. U 34. minutu viđamo sjajnu akciju kada nakon izmenjenih par pasova Janjića i Krstića lopta na peterac dolazi Radunoviću koji je rutinski sprovodi u mrežu za veliku radost Ofkovaca, za naše vođstvo i peti pogodak našeg centarfora u ovom prvenstvu.

U nastavku igre svedoci smo pada i našeg lošeg pristupa igri. Detalj koji je uneo pometnju u naše redove je nepotrebna reakcija Iličića u našem šesnaestercu kada je povukao za dres Petkovića, a sudija pokazuje na "belu tačku"! Siguran izvođač bio je Garić. Golman Čupić se bacio u pravu stranu gola, ali lopta ipak ulazi u našu mrežu.

Nakon toga gosti su sve konkretniji, a naše ubojitije napade svojim odlukama prekidaju sudije, što "sumnjivim" ofsajd pozicijama, što nepostojećim faulovima, a na drugoj strani ne signaliziraju očigledne prekršaje Žarkova. Gosti dolaze do vođstva, po mišljenju prisutnih na stadionu, nakon ofsajd pozicije i prethodno napravljenog prekršaja nad našim igračem. Igrao se 70. minut, Trifunović je pretrčao Novakovića i rutinski poslao loptu u mrežu Čupića.

Zatim se ređaju naši pokušaji, ali gol nismo uspeli da postignemo. Dobre prilike imali su Janjić, Veškovac glavom, Ignjatović, Krstić, po boku su pokušavali Iličić, Lazić, Đorđević, međutim rezultat se nije menjao. OFK Beograd - FK Žarkovo 1-2!

Ostaje gorak ukus u ustima nakon ovakvog odnosa arbitara prema našoj ekipi! Skandaloznim suđenjem ubijeno je viteštvo, sportsko i fer nadmetanje dva vodeća tima na tabeli zbog kog je publika i došla na stadion.

Kao što smo napisali, naš klub će se ubrzo zvanično obratiti javnosti, a na nadležnim organima je da što pre naprave analizu suđenja i donesu odluke o eventualnim sankcijama.

U narednom meču gostujemo u Stepojevcu na "Vaga areni".

Sopot 0 : 1 Radnički (NB)
IMT 0 : 0 BSK Batajnica
Radnički (O) 1 : 1 Stepojevac Vaga
OFK Beograd 1 : 2 Žarkovo
GSP Polet Dorćol 0 : 1 BSK Borča
Kolubara 2 : 2 BASK
Grafičar 5 : 0 Prva Iskra
Lokomotiva 1 : 1 Jedinstvo