Odbojkaši Užica startovali pobedom

Užičani su otvorili sezonu 2017/18 u Prvoj B ligi pobedom protiv neugodnih i upornih Bavaništanaca. A do pobede je trebalo dosta znoja da se prolije, dosta energije da se potroši i dosta vremena ( 131 minut).

Počelo je sjajno za Užičane. Servisima šesnaestogodišnjih Krstića i Lekića stiglo se do 20:10. A onda su domaći mislili da će set da se sam završi. Međutim, tako nisu mislili Marinkov, Savin S. i Savin D. Šta se sve dogodilo i kako se set završio u korist Užica od 25:23 teško je objasniti.

Drugi set su Užičani dobili rutinski, ali i treći set gosti iz Bavaništa. U četvrtom setu se igralo poen za poen. Kada su se napokon domaći igrači odlepili na 24:22 i servirali za meč, svi u hali su se spremali za slavlje povodom pobede. Ali Užičani su se uplašili pobede. Najiskusniji igrači su napravili 3 kardinalne greške: Ignjatović servis greška, Milojević – as protivnika i Lazić – as protivnika i gosti su oberučke prihvatili poklon 24:26.

Cela kofa mleka se prosula! U petom setu se kofa morala nanovo puniti. Ovaj put je bilo bez greške. Na krilima Popovića osvojen je peti set rezultatom 15:5 i ostvarena pobeda 3:2.

U drugom kolu Užice gostuje u Sremskoj Mitrovici. Utakmica protiv domaće ekipe SREM EATON se igra u subotu 21. oktobra 2017. godine sa početkom u 17 časova.

Užice, dvorana Veliki park; Gledalaca: 100. Sudije: Vladimir Jović, Predrag Spasić (obojica Kragujevac).

UŽICE – BAVANIŠTE 3:2 (25:23, 25:20, 21:25, 24:26, 15:5) 110:99

Užice: Lekić 4p, Ćirković 1p, Božić, Derikonjić 1p, Ignjatović 15p, Lazić (kap) 25p, Popović 20p, Krstić 5p, Ljubojević 7p, Betić 4p, Murić 1p, Milojeić (lib); treneri Bogosavljević, Avramović i Krsmanović;

Bavanište: Bojović 6p, Jovanović 3p, Savin S 12p, Savin J 6p, Stevanović (kap) 14p, Savin D, Marinkov, Simeonov, Ivković 7p, Veličković 18p, Pančić (lib), Žakula (lib); trener Rakočević;