Amerikanci ''izbjegli'' Rusiju

Poslednjeplasirani Trinidad i Tobago savladao Amerikance (2:1), Honduras stigao do velikog preokreta protiv Meksika (3:2) i baraža u novembru sa Australijom

Roman Tores je junak Paname. Sa dva gola je prvi put svoju zemlju odveo na Mondijal. Sve se poklopilo Panami, fenjeraš Trinidad je pobedio Amerikance, a Honduras je uprkos pobedi nad Meksikom zbog gol razlike završio u baražu.

Ali, prvi gol Paname uopšte nije gol, lopta je krenula ka gol liniji i izbijena je, a glavni sudija koji je bio blizu na asistenciju pomoćnika priznao je nepostojeći gol.

Čeka se reakcija Hondurasa i SAD-a.

Meksiko je bio najbolji u kvalifikacijama, ali nije se tek tako predao rivalu. Potomci Asteka su vodili na poluvremenu, a onda je za šest minuta došlo do preokreta, prvo autogol Očoe, a onda i Kiota za pobedu 3:2 i četvrto mesto. Honduras je uradio što je do njega, a pomogao je i Trinidad iznenadivši SAD.

Honduras će u novembru igrati dva baraž meča sa Australijom, koja je tek posle produžetaka savladala Siriju.

Amerikanci su imali zicer u neku ruku, pobeda im je garantovala Mondijal, a rival je bio fenjeraš Trinidad i Tobago, ali...

Posle sedam vezanih svetskih prvenstava SAD neće na najveću smotru. Vinčester i Džonssu još u prvom poluvremenu najavili krah tima selektora Brusa Arene.

Panama prvi put na Mondijalu, Amerikanci prekinuli niz od sedam učešća, Kostarika peti put na SP, i to posle najboljeg rezultata, četvrtfinala u Brazilu, 16. učešće Meksikanaca, sedmo u nizu...

Semafor 18. kola severnoameričkih kvalifikacija:

Trinidad i Tobago - SAD 2:1 (Vinčester 17, Džons 37 - Pulišić 47)

Panama - Kostarika 2:1 (Tores 53, 88 - Venegas 36)

Honduras - Meksiko 3:2 (Elis 34, Očoa 54. autogol, Kioto 60 - Peralta 17, Vela 39)