Široki poražen u prvom meču ABA kvalifikacija u Laktašima

Košarkaši Širokog Brijega poraženi su u prvom kolu kvalifikacija za ABA liga 2 koje se igraju od danas u Laktašima od Sutjeske 79:76.

Široki je imao prednost nakon prve četvrtine, bilo je 14:22, a Sutjeska je dobila drugu četvrtinu rezultatom 20:17 i na odmor se otišlo sa pet poena prednosti našeg predstavnika, bilo je 34:39. Sutjeska je bila ubjedljiva u trećoj četvrtini koju su dobili 24:11, pa su u posljednjih deset minuta osam poena prednosti, bilo je 58:50.

Iako se Široki vratio i poenima Marshalla poveo sa 60:61 do potpunog preokreta nije mogao, te je Sutjeska zabilježila prvu pobjedu na ovom turniru.

Sutjesku je do pobjede vodio Johnson sa 22 gola, šest skokova i pet asistencija dok je Lalović dodao 13 poena uz šest skokova. Još je dvocifren bio Tejić sa 12 poena i sedam skokova. Kod Širokog Brijega najbolji je bio Zubac sa 20 poena i sedam skokova dok je Čolak dodao 14 poena uz osam skokova i dvije asistencije. Marshall je susret završio sa 12 poena, tri asistencije i dva skoka dok je još dvocifren bio Dario Drežnjak sa 11 poena.

U prvoj utakmici Vršac je poslije tri produžetka pobijedio Primorsku, bilo je 109:106.

Sutjeska-Široki Brijeg 79:76 (14:22, 20:17, 24:11, 21:26)