U derbiju pobedio bolji tim – ŽRK Pirot!

Uh, kakav meč!!! Debi pirotskih rukometašica na kraju završen je značajnom pobedom nad mnogohvaljenom ekipom Zaječara, koja je došla u Pirot sa svojim prvim čovekom , koji je pre nekoliko godina od ovog Kluba napravio evropski format i godinama gradonačelnikom Zaječara , Boškom Ničićem. Medjutim ni to nije ,,pomoglo,,!

Super B liga 1.kolo: Pirot: Pirot – Zaječar   32 :29 (17:16)

Pirot Tošić, D.Jovanović, A.Jovanović, Savić  4, Stojanović, Selena Tančić 3, Simona Tančić 4, Kričak 11, Dinčić, Kostić, Milojić 4, Antić 2, Marković, Djordjević 4, Tošić.

Krenulo je da bolje  ne može. Selena Tančić je golom otvorila meč , Pirot je poveo, da bi u 5. minutu već bilo 4:1 , a pet minuta kasnije 10:5 za domaći tim. Na krilima odličnih Danijele Kričak, sestara Tančić, Miljane Djordjević, Milice Milojičić, Ivane Savić, Pirot u 18.minutu vodio sa 13:8. Medjutim, osećalo se nekako da će doći period igre Zaječarki. I to se desilo. Do kraja prvog dela smanjile su na gol prednosti. Sudije su Kričakovoj oduzele da u poslednjoj sekundi šutira sedmerac. Navodno, bio je kraj prvog dela!!

Kricak sedmerac,gol!!

Danijela Kricak najbolji strelac,11golova

U nastavku i dalje  velika borba. Tako dinamičan rukomet skoro nije igran u Pirotu. Igralo se gol za gol, rezultat se lomio. Gošće su u 48. minutu imale gol prednosti, vodile sa 24:23, da bi od 49.minuta sve bilo u znaku pirotskog tima. Kakva je to borba bila. Pirot je držao prednost gol, dva, gošće smanjivale, da bi u 57. minutu bilo 30:27 što nam je dalo nadu da će prvi bodovi ostati u Pirotu.

Do kraja Kričak, Savić, Djordjević, Tančićeve, Milojić, ,,ginule,,  su sve igračice koje su bile na parketu, mlada Antić, Dinčić je odbranila nekoliko zicera i radost je stigla u Halu Kej.

Rukometašice Pirota potpuno zasluženo savladale su, da li reći favorita na papiru, bez ijednog trenutka koji bi ugrozio regularnost meča. Sve čisto kao suza. Sudjenje dobro, težak meč, mada smo se  malo žalili  na neke odluke. Ali, neka ovako bude i na gostovanjima i biće dobro.

Bravo za  naše rukometašice. Zajedništvo, energija, velika želja i kvalitet naravno, večeras su odlučili. Pobedio je bolji tim! ŽRK Pirot !!!