24.09.2017 Administrator

Superliga Srbije: Mladost - Voždovac 1:3

Dugo se igalo između dva šesnaesterca, iako su Zmajevi imali veći posed lopte. Domaćin je pretio preko Milosavljavića u par navrata, ali udarci su završavali preko gola.  Sa druge strane Voždovac je bio opasan po bokovima i sve su bliži bili golu raspoloženi Zec i Duronjić. Ipak u 28. minutu glavni sudija je pokazao na najstrožu kaznu. Penal za Mladost. Loptu je namestio Trifunović, ali fenomenalni Popović sjajno čita udarac napadača domaćih i hvata „živu“ loptu.

GOL! U 35.minutu napravili su Zmajevi akciju iz kornera u kojoj su učestvovali Zec i Duronjić. Prevarili kompletnu odbranu domaćih, lopta je došla do Marka Putinčanina, a fudbaler Voždovca postiže pogodak za televizijske špice, sjajan evrogol za vođstvo Zmajeva.

Samo tri minuta kasnije preti iz slobodnog udarca i Duronjić, ali je primorao domaćeg golmana da napravi paradu. Već u 49.minutu Filipović se sjajno ubacio na pas Duronjića i rutinski savladao domaćeg golmana. U 55.minutu totalna dominacija Zmajeva. Putinčanin upošljava Zeca, koji stvara priliku za najisturenije napadače , ali malo je nedostajalo Stupareviću da postigne treći gol za Voždovac. U 58.minutu Stuparević šutira u golmana. U 64.minutu rapsodija Zmajeva. Akciju koju je započeo Georgijević, Duronjić je naatavio, a ukrasio Petrović lepim udarcem sa 16 metara. Voždovac vodi 3:0! Sakrili su momci sa Dušanovca loptu domaćem timu. Jedino što ke domaći tim uradio je gol Gafurova u 88.minutu.

SUDIJE:

Glavni sudija: ŠIROKI Zoran
Prvi pomoćni sudija: KURČUBIĆ Nenad
Drugi pomoćni sudija: PIPER Pavle
Četvrti sudija: PIPER Petar

STRELCI:  GAFUROV u 88. minutu za Mladost, PUTINČANIN u 35. minutu, FILIPOVIĆ u 49. i PETROVIĆ u 64. za Voždovac.

KARTONI:  ODITA u 38′, ŠATARA Miloš 45′, TRIFUNOVIĆ Miloš 52′ i GAFUROV Husnidin 90′ za Mladost, GAJIĆ u 28′ i FILIPOVIĆ u 52′ za Voždovac