24.09.2017 Administrator

I treća pobjeda Srbije na EP

Odbojkašice Srbije pobjedom nad Belgijom od 3:1 (24:26, 25:20, 25:22, 25:21) osvojile su prvo mjesto u grupi D i plasirale se direktno u četvrtfinale.

Srpski tim je vodio tokom cijelog prvog seta i držao potpunu kontrolu, a onda je stigao do dvije set lopte. Tada Belgijanke prave seriju od 4:0 i osvajaju taj dio igre sa 24:26. Olimpijske vicešampionke su na startu drugog seta vodile sa 4:1, ali Belgija uzvraća i preokreće na 11:12. Ipak tim Zorana Terzića opet preuzima vođstvo i servisom Tijane Bošković stiže do +5, a kasnije rutinski privodi taj set kraju (25:20).

U trećem setu Terzić je dao priliku odbojkašicama koje su manje igrale na prvenstvu. Belgijanke su jako počele set, povele sa 3:8, ali Srbija je polako to smanjivala. Kod rezultata 10:14 za protivnice na servis Mine Popović srpski tim pravi seriju od 6:0 i sa +2 odlazi na drugi tehnički tajm-aut. Bilo je u jednom trenutku i +4, ali Belgija stiže do izjednačenja na 22:22, no Srbija pravi seriju 3:0 i osvaja ovaj set sa 25:22. Protivnice su krenule jako i u četvtom setu, vodile su sa 8:4, no to nije dugo trajalo. Stefana Veljković je servisom napravila preokret, a kasnije je prednost rasla. Ana Bjelica je dovela svoj tim skoro do pobjede, a ono što raduje sve navijače ove selekcije je povratak Milene Rašić na teren.

Protivnice Srbije u četvrtfinalu biće bolje iz duela drugoplasirane ekipe iz grupe B i trećeplasirane iz grupe D.