Sinđelićev minimalac na Čika Dači

Fudbaleri beogradskog Sinđelića nastavili su seriju dobrih rezultata u susretima sa Radničkim 1923, pošto su danas u derbiju petog kola Prve lige Srbije, pred oko 2000 gledalaca na „Čika Dači“, slavili pogotkom mladog Lazara Tufegdžića u 31. minutu.

I treći međusobni okršaj Sinđelića i Radničkog 1923 pripao je Beograđanima. Kragujevčani su tako prekinuli niz od tri uzastopna trijumfa i upisali drugi neuspeh na svom terenu od početka sezone.

Kada se podvuče crta, mora se priznati da je domaćin zaslužio makar bod u današnjoj utakmici. Radnički 1923 je bio bolji rival, imao terensku inicijativu i napadao, ali nikako nije uspevao da pronađe rupu u odličnoj odbrani gostiju, na čelu sa golmanom Simićem i stamenim štoperima Brankovićem i Šapićem.

Već na samom početku utakmice odbrana Sinđelića bila je ozbiljno testirana nakon tri uzastopna kornera u korist domaćeg tima. Nekoliko trenutaka kasnije Cakić je na drugoj strani zagrejao dlanove golmana Radničkog 1923 Lazara Raičevića.

Kragujevčani su umalo poveli u 14. minutu. Amani je našao prostor da uputi udarac ka golu Sinđelića, ali se tu našao jedan od defanzivaca gostiju da ga izblokira i promeni pravac lopti koja je na kraju prohujala pored stative.

Svoj udarac sa distance je u 26. minutu oprobao Bojan Miljuš, tek toliko da malo zaplaši gostujućeg čuvara mreže.

Pet minuta kasnije gosti su poveli. Lekanić je centrirao sa desne strane pravo na glavu Tufegdžiću, koji je preciznim udarcem sa nekih 7-8 metara smestio loptu iza leđa Raičevića.

Primljeni pogodak nije demoralisao fudbalere domaćeg tima, već im je ulio dodatnu snagu i odlučnost da što pre dođu do izjednačenja. U narednih nekoliko minuta usledila je prava opsada gola Beograđana.

Najpre je Miljuš centrirao sa leve strane ka Asaniju, ispred koga je intervenisao Tošić i izbacio loptu u korner. Nakon udarca iz ugla najviši u kaznenom prostoru gostiju bio je Ilić, ali je njegov pokušaj glavom završio iznad prečke.

Tek što su fudbaleri Sinđelića predahnuli na tren, usledio je opasan napad domaćina preko leve strane. Vićentijević je centrirao, ali je odbrana gostiju ponovo uspešno intervenisala.

Nakon ove navale Kragujevčana, beležimo i dve poluprilike za goste. Kapiten Sinđelića Cakić je u 38. minutu još jednom okušao svoj udarac iz velike razdaljine, da bi u 42. minutu pogrešno dodavanje Vidovića umalo kaznio omaleni Lekanić, koji je nakon dva-tri uspešna driblinga ipak izblokiran.

Poslednju priliku u prvih 45 minuta imali su domaći. Miljuš je dubinskom loptom pronašao Lukića, koji je sa nekih 14-15 metara slabo šutirao.

Početak drugog dela igre donosi novu ofanzivu Kragujevčana. Već u 48. minutu Lukić je zapretio iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara, da bi dva minuta kasnije Đurđević pokušao glavom nakon centaršuta Vićentijevića, međutim, preslabo je to bilo za golmana Sinđelića.

U 53. minutu Ilić je ponovo bio dominatan u skoku pred golom Sinđelića, opet bez željenog epiloga. Potom je u 57. minutu nakon kornera još jednom Đurđević pokušao glavom, ali je u poslednjem trenutku neko od gostujućih defanzivaca sprečio da lopta završi u mreži.

Najbolju priliku da dođe do izjednačenja Radnički je propustio u 65. minutu. Dragačević je uputio odličnu dijagonalu ka Asaniju, koji je efektno u padu šutirao glavom, ali je golman Simić sjajnom paradom izbio loptu u korner.

Dva minuta kasnije Vićentijević je na drugoj stativi gađao Petrovića, ali je lopta iznenadila štopera kragujevačkog tima.

U 75. minutu Dragačević je uputio pravi projektil sa tridesetak metara i ozbiljno testirao Simića, a samo tri minuta kasnije pred golom gostiju našao se Vićentijević, koji je suviše petljao i na kraju uspeo samo da izvuče korner za svoju ekipu.

Kako se bližio poslednji sudijski zvižduk, tako su fudbaleri Radničkog 1923 postajali sve nervozniji. Epilog svega bio je crveni karton Jovanu Lukiću, koji je kao poslednji igrač odbrane nepropisno zaustavio kapitena Sinđelića Cakića u sudijskoj nadoknadi vremena.

RADNIČKI 1923 – SINĐELIĆ  0:1 (0:1)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 2000. Sudija: Milan Mitić (Leskovac). Pomoćnici: Miodrag Zdravković (Ražanj), Miloš Mitić (Svrljig). Strelac: Tufegdžić u 31. minutu za Sinđelić. Žuti kartoni: Vidović, Amani, Andrić (Randički 1923), Petronijević, Obrenović, Cakić (Sinđelić). Crveni karton: Lukić (Radnički 1923) u 95. minutu.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Miljuš (od 46. Dragačević), Ilić, Petrović, Nedović, Vidović, Đurđević, Vićentijević (od 81. Andrić), Ivković (od 22. Lukić), Amani.

SINĐELIĆ: Simić, Kričak, Tošić, Cakić, Branković, Šapić, Stanković, Petronijević (od 68. Obrenović), Ivanović (od 78. Vukčević), Tufegdžić (od 86. Stojanović), Lekanić.

Sa skorom od tri pobede i dva poraza fudbaleri Radničkog 1923 nalaze se u grupi timova od četvrtog do osmog mesta sa devet osvojenih bodova.

Izabranike trenera Slaviše Kovačevića narednog vikenda očekuje neugodno gostovanje ekipi Novog Pazara, koja još uvek ne zna za poraz u ovoj sezoni.

Novi Pazar 2 : 0 TSC
Radnički 1923 0 : 1 Sinđelić
Teleoptik 0 : 2 Jagodina
Inđija 1 : 0 ČSK Pivara
Sloboda 0 : 2 Metalac
Temnić 1924 2 : 0 Budućnost
Radnički (P) 3 : 5 Dinamo
Proleter 3 : 2 Bežanija