Ćiro Imobile demontirao Milan

Tri kola, tri pobjede - odavno Inter nije imao bolji start sezone, a odavno nije imao ni bolji tandem.

Mauro Ikardi i Ivan Perišić srušili su Spal u trećem kolu Serije A - 2:0, pa je Inter nakon pobjeda nad Fiorentinom i Romom osvojio tri boda i u meču u kojem je bio apsolutni favorit, i to pred skoro 60 hiljada navijača na "Đuzepe Meaci".

Ikardi je pogodio u prvom poluvremenu iz penala, nakon što je odluka pala zahvaljujući VAR-u - Argentinac je došao do cifre od pet golova u šampionatu.

Pogodak Spalu za kapitena Intera znači da je bio strijelac protiv svakog protivnika u Seriji A od kada je 2011. stigao iz Barselone u italijanski fudbal (tada u Sampdoriju).

Za Inter je do sada bio strijelac 76 puta, a za Samp 11.

Perišić je produžetak ugovora sa "nerazurima" proslavio spektakularnim volej udarcem za konačan rezultat u 87. minutu.

Kod svih osam golova Intera u prva tri kola, što kao strijelci ili asistenti, učestvovali su Ikardi ili Perišić.

Prvi poraz u sezoni je upisao Milan, ali će ga pamtiti dugo, jer je ponižen u Rimu.

Pojačane "rosonere" je deklasirao Lacio - bilo je 4:1 uz het-trik Ćira Imobilea koji je mrežu Điđija Donarume tresao u 38, 42. i 48. minutu.

Imobile je potom i asistirao kod pogotka Luisa Alberta za 4:0, a sve što je uradio Milan bilo je da donekle ublaži poraz preko Rikarda Montoliva.

Nakon dva poraza na startu sezone, konačno se probudila i Fiorentina i deklasirala Veronu u gostima.

Na "Bentegodiju" je bilo čak 5:0 za "ljubičaste", a sve je bilo jasno već poslije 24 minuta kada su gosti imali tri gola prednosti.

Domaćina su načeli Đovani Simeone i Siril Tero, a pogađali su i Davide Astori, Žordan Vereto i Žil Bastiao Dijas.

Takođe, prve trijumfe u sezoni upisali su i Atalanta, Kaljari i Udineze,pišu podgoričke Vijesti.