Liverpul u kanalu

Mančester siti je upisao drugu pobjedu, a Liverpul prvi poraz u Premijer ligi ove sezone.

Na kraju, "građani" su bili čak i surovi prema "redsima" - slavili su rezultatom 5:0 u meču koji je obilježio crveni karton Sadija Manea i učinak Serhija Aguera.

Argentinac je u 24. minutu postigao prvi gol na meču i postao najbolji strijelac van Evrope u Premijer ligi - bio mu je to ukupno 124. pogodak i na prvom mjestu je smijenio Dvajta Jorka.

A napadač Liverpula je 13 minuta u sudaru teško povrijedio golmana protivnika Edersona, isključen je, pa je nakon toga sve bilo u znaku ekipe Pepa Gvardiole.

Gabrijel Žezus je do poluvremena povisio prednost, a onda u 56. minutu i definitivno otklonio svaku dilemu oko pobjednika.

Tačku na goleadu stavio je Leroj Sane, dvostruki strijelac,pišu VJESTI.