Mačva poražena u Subotici od Spartaka

Na gostovanju u Subotici ekipi Spartaka, u okviru 5. kola Super lige Srbije, Šapčani su dva puta bili u vođstvu, međutim utakmica je završena pobedom domaćina rezultatom 3:2 (1:1).

Za Šapčane prvi gol na utakmici postigao je Radoš Protić u 29. minutu, a u završnici prvog dela ekipa Spartaka dolazi do izjednačenja golom Nemanje Nikolića u 41.min. U drugom delu susreta, sjajnim šutom Nikole Milinkovića u 58.minutu lopta dodiruje drugog igrača crveno-crnih Nenada Jovanovića i završava u mreži domaćina, čime Šapčani dolaze do novog vođstva, da bi Spartak u 73.minutu izjednačio pogotkom Đorđa Ivanovića iz penala. Pobedonosni gol za Subotičane postiže Nemanja Glavčić u 83.minutu susreta.

Šef Stručnog štaba FK „Mačva“ Dragan Aničić kaže da odlična igra i veliko zalaganje nisu i rezultatski nagrađeni na kraju utakmice.

„Mislim da su svi na stadionu danas mogli da uživaju u izvanrednoj utakmici i da su prezadovoljni napustili stadion. Svi sem nas, jer odlična igra i veliki trud i zalaganje nisu nagrađeni rezultatski na kraju. Neverovatno je da smo ponovo primili evrogol iz slobodnog udarca. Trenutno nismo miljenici Fortune ali i to mora da se promeni i siguran sam da će ogroman trud i rad koji ulažemo početi da se vraća vrlo brzo“, rekao je Aničić.

Ekipa Mačve nastupila je u sledećem sastavu: Filipović, Pejović, Protić, Ivić, N. Jovanović, Ristivojević, Lekanić (Gemović), Obrovac, Matić, Milinković (J.Jovanović) i Jeremić. Žute kartone na ovoj utakmici dobili su Lekanić, Matić, Protić i Filipović (g).

Nakon pet odigranih kola, crveno-crni sa šest bodova zauzimaju osmo mesto na tabeli, a naredna utakmica očekuje ih već u subotu, 19. avgusta kada na svom terenu dočekuju ekipu FK „Rad“ iz Beograda, koja je trenutno na 13. poziciji sa četiri osvojena boda.