Caki brži od semafora

U prelepom fudbalskom ambijentu, pred oko 5000 gledalaca, Radnički je golovima Pavkova i Cakija Stojanovića odneo novu pobedu na drugom uzastopnom gostovanju. Kada su svi na stadionu pomislili da je podela bodova krajnji ishod današnje utakmice na scenu je stupio Caki Stojanović, koji nekoliko trenutaka prte toga zamenio Stankovića, i prelepim golom, u nastavku akcije nakon izvedenog slobodnog udarca, doneo radost Nišlijama i postavio konačan rezultat utakmice 1:2.

Senku na večerašnji susret je bacio incident koji se dogodio u 80. minutu kada je neodgovorni gledalac sa zapadne tribine pogodio Aksentijevića flašom vode. Takođe, navijači Radničkog, popularne Meraklije, imali su problema posle utakmice tj. bili su napadnuti od strane domaćih navijača.

Strelac za vođstvo Radničkog je bio Milan Pavkov u 15. minutu. Pravi "evro gol" na asistenciju Arsića. Najpre je napad domaćih presekao Kovačević i oduzevši loptu igračima u crveno-vrnim dresovima i predao je kapitenu Radničkog. Akciju je nastavio Aleksandar Jovanović, dodao loptu do Arsića, koji je prosledio do Pavkova. Usledio je precizan šut pod prečku, a golman Mačve Filipović je samo pogledom ispratio loptu koja je zatresla mrežu iza njegovih leđa.Tako je napadač Nišlija nastavio tradiciju da postiže golove za Radnički van Niša. Doduše još nije imao prilike u ovoj sezoni da nastupi pred niškom publikom, a priliku će imati u već u nedelju kada u Nišu gostuje Rad.

Visokom napadaču domaćina, Bojanu Matiću, pošlo je za rukom da u 64. minutu poravna rezultat i podgreje nadu da Šapčani mogu da osvoje sva tri boda. Međutim Nišlije nisu mislile tako, pa je ekipa Mačve ostala i bez tog jednog, kojeg su “imali u džepu” do samog finiša utakmice.

Cakiju Stojanoviću je bilo potrebno samo nekoliko trenutaka prisustva na terenu da donese pobedu gostima iz Niša. Uradio je ono što je na neki način njegov zaštitni znak, slobodan udarac je pretvorio u gol. U 96. minutu je ispred kaznenog prostora domaćina oboren Aleksandar Jovanović. Caki Stojanović je izveo slobodan udarac, lopta je najpre pogodila živi zid, a zatim se odbila ponovo do Stojanovića koji je pravi volej udarcem smestio iza leđa golmana Mačve. Nekadašnji njegov saigrač iz Niša, a sada golman Šapčana, Nenad Filipović, je bio nemoćan da spreči pogodak pa tako Nišlije idu kući pevajući.

Sledeću utakmicu Radnički igra u Nišu, na svom Čairu, u nedelju sa početkom u 20,00 časova, a u goste mu dolazi beogradski Rad, dok će Šapčani na severu Srbije gostovati subotičkom Spartaku.

MAČVA – RADNIČKI 1:2 (0:1)

Stadion FK Mačve u Šapcu

Gledalaca oko 5000. Sudije: Majo Vujović, Darko Savović, Svetozar Živin. Strelci – 0:1 u 15' Pavkov, - 1:1, u 64' Matić, - 1:2, u 96. Saša Stojanović. Žuti kartoni. Ivić, Jeremić, J. Jovanović, Pejović (Mačva), Aleksandar Jovanović, Stanković (Radnički).

MAČVA: Filipović, Pejović, Protić, Ivić, Nenad Jovanović, Lazarević (od 46. Ristivojević), Gemović (od 80. Vladisavljević), Obrovac Jordan Jovanović (od 56. Milinković), Matić, Jeremić.

RADNIČKI NIŠ: Živković, Aksentijević, Mijailović, Simunović, Subić, Kovačević, Arsić, Slaviša Stojanović, Golubović (od 40. Stanković- od 96. Saša Stojanović), Aleksandar Jovanović, Pavkov.

Mačva 1 : 2 Radnički
Rad 2 : 0 Zemun
Čukarički 1 : 0 Mladost
Radnik 0 : 5 Crvena zvezda
Bačka 1 : 4 Napredak
Borac 0 : 2 Vojvodina