Pobeda Radničkog i u četvrtoj proveri

Zajednički snimak Radničkog (plavi dresovi) i Karađorđa pred današnji susret na „Čika Dači“

U susretu sa srpskoligašem Karađorđem iz Topole, fudbaleri Radničkog 1923 danas su na pomoćnom terenu sa veštačkom travom zabeležili minimalnu pobedu pogotkom Nenada Đurđevića u drugom poluvremenu.

Trener Slaviša Kovačević i danas je isprobao dve postave igrača koji konkurišu za tim u Prvoj ligi Srbije, a među njima su bila i trojica novajlija. To su Dragičević iz Karađorđa iz Topole, Vićentijević iz Smedereva i Đurđević iz kragujevačke Šumadije 1903, ali je još neizvesno da li će oni moći i da se registruju za prvoligaša sa „Čika Dače“.

Ekipa Karađorđa, koju od ove sezone vodi kragujevački trener Slobodan Stašević, pružila je dobar otpor Radničkom 1923. Prikazana je borbena igra obe ekipe, ali bez mnogo šansi za gol.

Fudbaleri Karađorđa (crveni dresovi) bili su ravnopravan protivnik Radničkom u prvom poluvremenu

U prvom poluvremenu Gavrović je dva puta pokušavao da savlada golmana Topolaca Trifunovića, prvi put je bio za malo neprecizan, a u drugoj prilici golman Karađorđa uspešno je intervenisao i sprečio pogodak.

Priliku za vođstvo gostiju propustio je Tufegdžić u 25. minutu, kada je sa pet metara pogodio golmana Najdanovića.

Neposredno pred odlazak na odmor Maksimović nije iskoristio grešku u odbrani gostiju i iz blizine je slabo šutirao, pravo u ruke golmana Karađorđa.

U drugom poluvremenu postava Radničkog 1923 odigrala je konkretnije, sa više pas igre i brzim akcijama preko krilnih pozicija, što je i dovelo do promene rezultata. Domaći tim je u 53. minutu došao u vođstvo. Sa desne strane u kazneni prostor Karađorđa ušao je Đurđević i preciznim udarcem savladao Trifunovića. Bio je to peti gol najboljeg strelca Šumadije 1903 u ovom pripremnom periodu u dresu Radničkog 1923.

Gol odluke na današnjem susretu sa Topolcima postigao je Nenad Đurđević (Foto: N. Kotlajić)

Domaći tim igrao je agresivnije i stvarao šanse, koje su ostale neiskorišćene. Dva puta je takođe novajlija na probi Vićentijević, bio u prilici da poveća prednost kragujevačkog prvoligaša, ali se nije snašao pred golom Topolaca.

U 80. minutu Ivković je za malo zakasnio da centriranu loptu Varjačića sa desne strane sprovede u mrežu, pa je susret završen minimalnom pobedom Radničkog 1923 od 1:0.

Inače, ovo je bila četvrta pobeda kragujevačkog tima u ovom pripremnom periodu. Posle ubedljivih pobeda u susretu sa Podrinjem iz Mačvanske Mitrovice (9:0), Radničkog iz Svilajnca (6:0), zatim Tabana (5:3), bila je ovo još jedna pripremna utakmica dva „šarenolika“ sastava od kojih trener Kovačević želi da proveri spremnost igrača na pojednim pozicijama za sastav prve ekipe.

RADNIČKI 1923 – KARAĐORĐE  1:0 (0:0)

Stadion: Prvi pomoćni teren „Čika Dača“.
Gledalaca: Oko 200.
Sudija: Dušan Sretenović.
Pomoćnici: Nikola Kostić, Nikola Stevanović (svi iz Kragujevca).
Strelac: Đurđević u 53. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Živanović, Miljuš, Vidović, Petrović, Marković, Đ. Andrić, Milovanović, Maksimović, O. Ilić, Gavrlović. U drugom poluvremenu igrali su: Raičević, Varjačić, Dragačević, Aleksijević, M. Ilić, B. Andrić, Matejević, Đurđević, Ivković, Lukić, Vićentijević.

KARAĐORĐE: Trifunović, Živković, Kilibarda, Nedeljković, Golubović, Slavković, Ninković, Tufegdžić, Vidić, M. Marković, Vukajlović. Igrali su još: Zubović, Stakić, Ćuković, Komazić, Ž. Marković, Lazarević, Milovanović, Nikolić, Đunisijević.

Do kraja priprema Radnički treba da odigra još četiri kontrolne utakmice. U subotu na „Čika Dači“ gostuje valjevska Budućnost Krušik (17,30), a potom dolazi Sloga iz Požege. Planiran je i susret sa ekipom Lugomir na gostovanju u Končarevu kod Jagodine i generalna proba 9. avgusta sa Zlatiborom iz Čajetine u Kragujevcu.

Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)
Polet (LJ) 1 : 1 Šumadija 1903
Budućnost Krušik 2014 5 : 2 Jošanica
Zlatibor (Č) 1 : 2 Karađorđe (T)
Loznica 1 : 1 Jedinstvo Putevi