"Đavoli" efikasni i u drugoj proveri

U drugoj kontrolnoj proveri pred start sezone u Prvoj ligi Srbije fudbaleri Radničkog bili su prilično efikasni. Na glavnom terenu stadiona „Čika Dača“ danas je savladan imenjak iz Svilajnca sa ubedljivih 6:0 (3:0).

Trener Slaviša Kovačević je na današnjem susretu pružio šansu svim raspoloživim igračima. Tako je u prvom poluvremenu nastupio kombinovani tim sastavljen od rezervista i igrača koji se nalaze na probi u kragujevačkom prvoligašu, dok su u drugom poluvremenu zaigrali mahom oni igrači koji su izneli najveći teret minule sezone, uz par omladinaca.

Sa današnje utakmice na „Čika Dači“ sa Svilajnčanima

Rezultat je svakako bio u drugom planu, mada godi činjenica da su Kragujevčani prilično raspucani na startu priprema, budući da su u prva dva prijateljska meča postigli ukupno 15 golova. Trener Kovačević ni danas nije štedeo grlo nastojeći da svojim igračima objasni šta se od njih očekuje na terenu.

Iako se u prvom poluvremenu mreža Svilajnčana zatresla čak tri puta, ostaje utisak da je kombinovani sastav Radničkog 1923 delovao prilično nesigurno, naročito u defanzivi pri presingu protivnika na zadnju liniju, ali i prilikom prekida. Golman Najdanović je u nekoliko navrata „vadio kestenje iz vatre“ i najzaslužniji je što gosti iz Svilajnca nisu danas zatresli mrežu domaćina u prvih 45 minuta.

Ekipa Radničkog sa potencijalnim pojačanjima koja je postigla tri gola u prvom poluvremenu

Radnički 1923 je do vođstva došao preciznim prizemnim udarcem Aleksijevića u 9. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Vasilije Veljko Milovanović udvostručio prednost domaćina.

U 15. minutu beležimo prvu dobru intervenciju Najdanovića nakon pokušaja Stojanovića koji je umakao odbrani Kragujevčana.

Igrao se 21. minut kada je Vićentijević, momak koji je prošle sezone nastupao za Smederevo, a trenutno se nalazi na probi u kragujevačkom prvoligašu, izveo korner, a najbolji u skoku bio je Milosavljević za vođstvo Radničkog 1923 od 3:0. Inače, Milosavljević se takođe nalazi na probi u ekipi sa „Čika Dače“, baš kao i njegovi prošlogodišnji saigrači iz Karađorđa iz Topole, gorostasni centarfor Dejan Vidić i defanzivac Aleksandar Dragačević.

Usledile su dve dobre šanse za goste nakon udaraca iz ugla. Najpre je pokušao Aćimović, ali je Najdanović ponovo dobro intervenisao, da bi potom i Stević zahvatio loptu glavom na prvoj stativi, međutim, ona je završila van okvira gola.

U finišu prvog dela igre, nakon loše intervencije Bojana Andrića, iznenada se ukazala prilika Bainoviću da smanji prednost Kragujevčana, ali je Najdanović pravovremeno reagovao i fudbalski rečeno „ušao u šut“ fudbaleru Radničkog iz Svilajnca, pa su na odmor domaći ipak otišli sa prednošću od tri gola.

U nastavku susreta Kovačević je izveo manje-više onaj tim koji je izneo najveći teret srpskoligaških obaveza prošle sezone i uveo Radnički 1923 u Prvu ligu Srbije. Usled odlazaka Ljube Nenadića i Marka Krasića, odnosno povrede meniskusa Dušana Stankovića, u ovu ekipu uvršteni su omladinci, Đorđe Maksimović i Ognjen Ilić.

Trener Kovačević u drugom delu susreta dao je šansu i prvotimcima Radničkog

Ovaj tim je od trenutka kada je kročio na teren u potpunosti potisnuo rivala, koji je jedva uspevao da loptu prenese na polovinu Radničkog 1923 u nastavku susreta, a kamoli da ozbiljnije ugrozi golmana Raičevića.

Samo pet minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno fudbalerima Radničkog 1923 da dođu do četvrtog gola na susretu. Bila je to izuzetno lepa akcija, najlepša na meču, kada je Đorđe Andrić sa desne strane poslao loptu ka Maksimoviću, kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Pokušao je potom i štoper Marković da zatrese mrežu Svilajnčana, ali je lopta otišla preko gola, a potom je i Lukić oprobao udarac, čisto da zagreje dlanove golmana Bjelice. Ipak, golman gostiju nije uspeo da ukroti udarac Lukića u 72. minutu, nakon koga je domaćin došao do vođstva od 5:0.

Tačku na ovu goleadu stavio je Ognjen Ilić, koji je iskoristio povratnu loptu Uroša Vidovića za konačnih 6:0.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI (Svilajnac)  6:0 (3:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 100
Sudija: Srđan Dimitrijević
Pomoćnici: Marko Jevremović, Nikola Marković
Strelci: Aleksijević u 9, Milovanović u 11, Milosavljević u 21, Maksimović u 50, Lukić u 72. i O. Ilić u 77. minutu.
Žuti kartoni: Matejević (Radnički 1923), Aćimović (Radnički (S))

RADNIČKI 1923: Najdanović, Živanović, Dragačević, Aleksijević, Petrović, B. Andrić (Milosavljević), Matejević, Milovanović, Vidić, Đurđević, Vićentijević.
Igrali su još: Raičević, Varjačić, B. Miljuš, M.Ilić, Marković, Vidović, Lukić, Gavrović, Đ. Andrić, O. Ilić, Maksimović (Spalević).

RADNIČKI (Svilajnac): Milivojević, D. Milić, Aćimović, Stević, Bainović, Sinđelić, I. Milić, Popović, P. Blagojević, Rajković, Stojanović. Igrali su još: Bjelica, Marković i Cvetković.

Narednu proveru kragujevački prvoligaš imaće u subotu, kada će na „Čika Dači“ ugostiti ekipu Tabana.

Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)