Slaviji ravno Bunjačko brdo

Na oproštaju od ove sezone i svojih navijača, fudbaleri Karađorđa su potpuno podbacili. Slavija je nadigrala Ribničane u meču koji nije imao takmičarski značaj, ali po prikazanom, Kragujevčani su jedna od najboljih ekipa koja je ove sezone gostovala na Bunjačkom brdu. U prvih 45 minuta domaći su imali dve dobre prilike, pogotovo iskusni Milević,a kada se takva šansa promaši sledi kazna. Odlični Vukomanović je filigranski uposlio Rilaka koja je izveo pravu majstoriju i pogodio nebranjeni ugao gola Manića.Do kraja ovog dela meča Slavija je postigla još jedan gol preko Jezdića, ali je poništen zbog ofsajda. Na samom početku drugog poluvremena ponovo je Vukomanović bio začetnik akcije,a Ristić postigao gol kojim je i rešeno pitanje pobednika. Do kraja utakmice Slavija je mogla i do ubedljivije pobede, ali je još samo rezervista Nečković pogodio za konačnih 0-3.

SPORTSKOM CENTRU IME LEGENDARNOG PREDSEDNIKA

Sat vremena pre početka utakmice poslednjeg kola zone „Morava“, na igralištu FK Karađorđe održana je mala svečanost. Sportski centar na Bunjačkom brdu poneo je ime Predraga Matića Mareta, legendarnog predsednika Karađorđa, u dva mandata i kraljevačjke Sloge, koji je krajem januara ove godine preminuo. Na sednici Skupštine kluba održanoj proletos jednoglasno je doneta odluka da se sportski centar nazove po Predragu Matiću,a odluka je sprovedena u delo postavljanjem velike spomen ploče.Otkrivanju sponen ploče prisustvovali su svi članovi FK Karađorđe, igrači i stručni štab FK Slavija (Kragujevac), prijatelji kluba, meštani Ribnice i članovi porodice legendarnog predsednika zonaša sa Bunjačkog brda.

Otkrivanjem spomen ploče sportski centar na Bunjačkom brdu dobio ime po legendarnom Predragu Matiću

KARAĐORĐE – SLAVIJA 0 – 3 (0 – 1)

Sportski centar „Predrag Matić-Mare“ u Ribnici Gledalaca: 100 Sudija: Miroslav Miletić (Gornji Milanovac) 7 Strelci: Rilak u 28., Ristić u 49. i Nečković u 65. minutu Žuti kartoni: Marković (Karađorđe)

KARAĐORĐE: Manić 5,5, Marinković 5, Arsović 5,5, Milovanović 5,5 (Kaličanin -), Sazdov 5,5, Kosovac 5,5, Marković 5,5, Čolović 5, Milević 5 (Mikić -), Sekulić 5,5, Nešić 5 (Vukmirović 5)

SLAVIJA: Milivojević 7, Ilić 6,5, Todorović 6,5, Petrović 7, Lazić 6,5, Sretković 6,5, Jezdić 6,5 (Nečković 6,5), Vukomanović 7,5, Ristić 7 (Pavlović 6,5), Rilak 7, Kovačević 7.

Igrač utakmice: Nikola Vukomanović (Slavija) 7,5